banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Milevské léto - Rightnow a Maddie

  Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

  Koncert.

 • Promítání filmu Obr

  Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

  Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Přednáška ve Vimperku připomene opomíjené legionáře

Ilustrační foto. , Autor: Městské kulturní středisko Vimperk

Ilustrační foto.     Autor: Městské kulturní středisko Vimperk

VIMPERK – V rámci akcí, které připomínají sto let od vzniku Československa, se ve Vimperku bude ve středu 26. září mluvit o československých legionářích v Rusku. Přednášky se tu ujme historik a středoškolský pedagog a spisovatel Dalibor Vácha v kavárně ve Skále v devatenáct hodin.

 

Dalibor Vácha se tématu československých legií v Rusku věnuje dlouhodobě a napsal o nich několik knih, které si získaly i značnou pozornost čtenářů. Osudy legií v Rusku patří k důležitým aspektům, které hrály roli v tom, že Československo vzniklo.

Po vzniku první republiky se k nim Hrad dokázal chovat značně macešsky, protože Masaryk nevycházel s jejich velitelem generálem Gajdou. Ten se navíc zapojil do českého fašistického hnutí a nakonec skončil ve vězení. A po roce 1948 jim zase režim nepřál proto, že legionáři se postavili i ruským bolševikům. Přednášku pořádá Městské kulturní středisko Vimperk. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace