Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

  Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

  Odborná přednáška.

 • Čtenářský klub

  Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

  Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Při práci na zahradě nalezla žena z Jindřichohradecka italskou minu

 Autor: JčTeď

    Autor: JčTeď

DRUNČE – Žena z Drunče na Jindřichohradecku oznámila v neděli 4. listopadu odpoledne na tísňovou linku policie, že při výkopových pracích na zahradě domu nalezla předmět připomínající munici. Na místo vyrazili jindřichohradečtí policisté, kteří místo nálezu zajistili. Z expozitury v Českých Budějovicích byl přivolán i pyrotechnik. „Ten ohledáním munice zjistil, že se jedná o nevybuchlou italskou dělostřeleckou minu BRIXIE ráže 50 mm, kterou převzal a převezl k bezpečné likvidaci. Žádná další munice v okolí nebyla policisty nalezena,“ řekla mluvčí jindřichohradecké policie Hana Millerová.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • TNT 

  Reagovat

   

  A pak že nejsou. Jsou, zdatné nálezkyně, amatérské pyrotechničky v dobrém významu, páč věděla, co nebezpečného vykutala a jak s tím naložit. Vzdělaná to žena.

  Vloženo 6.11.2018 12:46:58

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace