banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

První máj bude v Písku ve znamení fotbalových oslav

PÍSEK - Výkopem v 9.30 odstartuje v městském fotbalovém areálu 9. ročník Memoriálu Martina Breibische pro věkovou kategorii U10 (žáci narození v roce 2009 a mladší). Zapojí se šestnáct týmů z pěti evropských zemí. Sváteční fotbalový program v píseckém areálu vedle atraktivního turnaje vyplní mistrovské utkání 27. kola České fotbalové ligy mezi Pískem a Ústím nad Orlicí, které začne v tradičním čase 10.15. Od 12.30 pak diváci uvidí benefiční duel mezi Srdcovkou a Trenéry ve prospěch nemocného Vašíka Dlouhého z Vráže u Písku.

Mezinárodní turnaj desetiletých žáků pořádá FC Písek. Po boku domácích týmů A a B se zúčastní Slavia Praha, Sparta Praha, Bohemians 1905, Viktoria Plzeň, Baník Ostrava, Sigma Olomouc, Dukla Praha, Dynamo České Budějovice, Slovan Bratislava, LASK Linec, SLASK Vratislav, Górnik Zabrze, Austria Vídeň a Juventus Turín. Soupeři se utkají ve čtyřech základních skupinách. Podle postupového klíče si nejlepší následně zahrají o medaile a další o umístění. Zázemí najdou v hotelu OtavArena. Hrací doba je dvacet minut, na ploše 25 x 40 metrů nastoupí za každý tým pět fotbalistů v poli a brankář.

Památka Martina Breibische

Prestižní žákovskou akcí písecký klub připomíná památku Martina Breibische (1969 – 2011), který byl dlouholetým vedoucím mládežnických týmů u břehu Otavy. Pracoval také ve výkonném výboru a zařadil se mezi hlavní sponzory FC Písek. „Fotbal znamenal pro Martina mnoho. S trochou nadsázky lze říci, že pro něj byl vším. Jeho tragická smrt nás zasáhla všechny,“ stojí v oficiální brožuře vydané k turnaji, jehož patronem je internacionál David Lafata, ředitelem Petr Houdek a manažerem Roman Šimek. Významné postavení má také Robert Vejmělek z NN Finance.

Namísto pojišťovny pomohou fotbalisté

Lákadlo pro diváky a zároveň příležitost, jak pomoci potřebnému člověku, nabídne benefiční utkání, ve kterém se postaví proti sobě tým Srdcovky složený ze známých osobností ze světa sportu i šoubyznysu a jedenáctka vytvořená z trenérů působících na lavičkách účastníků žákovského turnaje. V brance Srdcovky by měl nastoupit Jan Klíma, úkoly v obraně, záloze a útoku si rozdělí Petr Mikolanda, Mário Lička, Marek Kincl, Jan Berger, Jan Zušťák, Radek Šírl, Jiří Novotný, Leoš Noha, Kamil Střihavka, Martin Procházka, David Lafata či Jan Koller.

Výtěžek ze zápasu věnují pořadatelé devětadvacetiletému Vašíkovi Dlouhému z Vráže u Písku, jenž se narodil s dětskou mozkovou obrnou, která ve své těžké formě postihuje všechny končetiny. Krátce po narození postihl Vašíka zánět mozkových blan, následně se přidružily epilepsie a spasticida. Pacient podstoupil několik operací mozku. Aktivní rehabilitace postupně zlepšila kvalitu jeho života, ale v současnosti potřebuje nový elektrický vozík, jehož pořízení neuhradí zdravotní pojišťovna. Namísto pojišťovny přicházejí na pomoc fotbalisté a přispět mohou samozřejmě dobrovolníci.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace