Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Radní Hana Mrázová: Neodcházím z politických, ale z osobních důvodů

Hana Mrázová za svým stolem ředitelky městské knihovny.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Hana Mrázová za svým stolem ředitelky městské knihovny.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatické volby skončily svého druhu patem, vznikla po nich menšinová koalice a město čeká politicky složité období. Velkým překvapením ale byla povolební rezignace na mandát dosavadní radní a ředitelky městské knihovny Hany Mrázové. Dvě období byla radní a byla považována za člověka, ve kterém má starosta Martin Malý nemalou oporu. Nyní ale prachatickou městskou politiku opouští a to vyvolalo spekulace o tom, že je to z politických důvodů.

 

Jaké jsou vaše důvody? A zůstáváte ve sdružení Nezávislých?
Vážený pane redaktore, nejdříve bych vám chtěla poděkovat za váš zájem o vysvětlení důvodu mého těžkého rozhodnutí. Bohužel, jak to někdy v životě bývá, se našli tací, kteří si udělali svůj vlastní hloupoučký výklad poplatný jejich osobě a jejich bulvárnímu stylu. Takže ne, že bych nechtěla, ale nemůžu. Mám k tomuto nelehkému rozhodnutí opravdu vážné osobní důvody, které jsem se dozvěděla 17. října. Kdo mne zná, dávno ví, že nejsem člověk, který by bez opravdu závažného důvodu utíkal. Naopak velice si vážím té velké podpory, které se mi ze strany voličů dostalo, a s velkou pokorou za ni opětovně děkuji. Byly to pro mne již třetí volby potěšující, ale i zavazující. V seskupení Nezávislí, u jehož založení jsem byla, samozřejmě zůstávám a mám od kolegů velkou podporu.

Při současné složité až patové situaci v zastupitelstvu se chci zeptat, jestli důvody odchodu nejsou také částečně třeba politické?
V mém věku a s mými zkušenostmi není čas, ani chuť, si na něco hrát a něco někomu dokazovat. Může se spekulovat, jak chce, ale prostě příčina mého rozhodnutí je jinde.

Byla jste v radě – jak hodnotíte uplynulé volební období?
Byla jsem osm let radní, takže mám dvě volební období srovnání. Uplynulé volební období bylo podrobně a s respektem k našim voličům shrnuto v našich předvolebních tiskovinách, které dostali obyvatelé Prachatic a spádových obcí od seskupení Nezávislí do svých schránek. Bylo oproti předchozímu o práci a ne o hašteření a dokazování, kdo jen a jen z jeho úhlu pohledu víc a líp.

Jak těžké podle vás bude začínající volební období?
Víte, dobu, politiku a vztahy dělají pouze lidi. To na komunální úrovni platí dvojnásob. Někomu ego vysloveně přetéká, někdo jde s naivními a idealistickými vizemi, někdo je zářný příklad populisty, někdo... a mohla bych pokračovat. Vždy to bude o nějakém ekonomickém a společenském kompromisu pro celé město a ne jen pro úzkou skupinu. Přeji všem nově zvoleným zastupitelům hodně sil a tolerance.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace