banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Život v právu

  středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

  Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

 • Drahá legrace

  středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Ranní střet s trolejbusem v Budějovicích zavinil podle policie řidič auta. Doplněny fotografie od hasičů

 Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

    Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

AKTUALIZOVÁNO - 24.6.2019 13:59

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policie zveřejnila víc informací o ranním střetu trolejbusu s osobním autem v ulici Antonína Barcala na budějovickém sídlišti Máj. Z prvotního šetření vyplývá, že řidič osobního automobilu (ročník 1952), nedal přednost 42 leté řidičce trolejbusu, která jela po hlavní silnici. Došlo ke srážce, po které trolejbus vyjel mimo silnici a narazil do sloupu.

Řidička zůstala v trolejbusu zaklíněna a byla po vyproštění hasiči převezena s vážnými zraněními do nemocnice. V trolejbusu bylo zraněno ještě dalších šest lidí a zraněn byl i řidič auta.

Dopravní omezení v místě nehody trvalo několik hodin. Přesnými příčinami a okolnostmi dopravní nehody se zabývají českobudějovičtí kriminalisté.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Měšičák 

  Reagovat

   

  To v Táboře o bouračkách na křižovatce pod Svatou Annou už raději ani v týdeníku Táborsko nepíšou, nebo to snad mají zakázané? Před cca čtrnácti dny zde byla další vážná nehoda dvou osobních automobilů, letos už X tá. Jak dlouho ještě táborští zastupitelé nechají po této zmrvené křižovatce jezdit? Tato křižovatka je předmětem kritiky již několik let a stále se nic neděje, ale připravují další paskvil Chýnovská - Vožická! Čekal jsem, že v Táborsku o tom něco napíší, bohužel nenapsali, báli se asi reakce místních.

  Vloženo 25.6.2019 15:57:40

 • Ludmila Novotná 

  Reagovat

   

  Na místě nehody je špatný výhled kvůli zaparkovaným autům a obrostlým keřům. Často tam jezdím a nemám při výjezdu z Větrné dobrý pocit. Musím vyjíždět velmi pomalu a spíše poslepu, protože přes ta auta není dobrý výhled.

  Vloženo 24.6.2019 14:16:20

  • To je přesně ono 

   Reagovat

    

   Hledat za nehodou nějaké zástupné viníky - výhled, překážející auta. Dalšímu se zabije trotl prasící na silnici o strom a ihned se požaduje vykácení smrtících stromořadí. Kolektivní hledání viníka.

   Vloženo 25.6.2019 07:32:05

 • Nehod podobného střihu je 

  Reagovat

   

  A ti, kdož nechtějí jet autem a eliminovat tím riziko nehody, na výběr nemají. Kraj zdecimoval veřejnou dopravu a ta je coby alternativa vůči os. autu téměř nepoužitelná.

  Vloženo 24.6.2019 14:06:10

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Že ten vocas zlikvidoval veřejnou dopravu všichni víme, ale to neznamená, že tím musíš tapetovat každou diskuzi.
   Tady prostě jeden vořech sestřelil trolejbus, bez ohledu na Zimolu a jemu podobný.
   A malá doplňující otázka, trolejbus není veřejná doprava?

   Vloženo 24.6.2019 21:23:37

   • Jasně 

    Reagovat

     

    Ale hustota, nezkušenost, nevyježděnost řidičů a počet nehod vzrůstá právě po zničení veřejné dopravní obslužnosti. Neumětelové jezdící dříve veřejnou kraje a mhd tedy jedou auty a riziko nehody roste pro všechny, hezky kolektivně. Svinstva, která ve městech autoprovoz způsobuje nyní nechám stranou. Já jedu raději veřejnou, abych eliminoval počínání podobných vemen za volanty, jenže ji stále dle zimolovských "not" na kraji "koordinují", t.j. likvidují, zvyšují nebezpečí účastníků silničního provozu. Takže za nehodu lemplovitost a krajská korupce svým způsobem může.

    Vloženo 25.6.2019 07:30:12

    • Jája 

     Reagovat

      

     Veřejnou vám nikdo nebere, ze začátku člověk s Vašimi komentáři i souhlasil, ale už je to otravné. Píšete stále totéž už několik let na všech zpravodajských serverech. Jak psal předchozí pisatel. Místo podpory si spíše vysloužíte mínusy a negativní reakce, pravda / nepravda. Jen dodám, že po městě chodím pěšky nebo na kole. Auto máme ve vlastní garáži ( ne na ulici) a vytáhneme ho tak jednou za týden na chalupu, kdy ho plně obsadíme nebo vezeme náklad.

     Vloženo 25.6.2019 17:30:32

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace