Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

S obrovským požárem pily bojovalo 50 hasičů. Škody půjdou do desítek milionů

 Autor: HZS JIhočeského kraje

    Autor: HZS JIhočeského kraje

ČESKOKRUMLOVSKO - Třetí stupeň požárního poplachu vyhlásilo operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje u požáru pily v Mirkovicích na Kaplicku. Požár byl na tísňovou linku nahlášen dnes 26. dubna devět minut po půlnoci. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Kaplice a Český Krumlov, následně pak i cisterny a další výšková technika ze stanice České Budějovice.

 

Poplach byl vyhlášen jednotkám SDH obcí Velešín, Svatý Jan na Malší, Kaplice - Hubenov, Hořice na Šumavě a Zubčice. Průzkum na místě požáru ukázal, že požár zasáhnul jeden celý výrobní komplex pily. Hořel objekt postavený do tvaru písmene L, ve kterém byla výrobna a také administrativní budova.

Hořela i v těsné blízkosti uskladněná štěpka, piliny a desky na paletách. Rozvoj požárů byl natolik rychlý a intenzivní, že v zasaženém objektu hořelo prakticky všechno, od budovy jako takové, až po stroje, zařízení a vnitřní vybavení. V hořícím objektu nikdo nebyl, nepotvrdila se ani přítomnost tlakových láhví.

Krátce před šestou hodinou ranní dostali zasahující hasiči požár pod kontrolu a velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru v 5.47 hodin. Zasahovalo zde 9 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, na místě bylo 11 cisteren a dva dopravní automobily. Hašení probíhalo i vně objektu za využití dvou automobilových žebříků. Nasazeno bylo 9 proudů a vytvořeny byly 3 bojové úseky. Do rána tu bylo již použito 300 m3 hasební vody a zasahovalo zde 51 hasičů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace