banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

S obrovským požárem truhlárny bojovalo deset cisteren. Škoda přesáhne 20 milionů

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

STRAKONICKO – V Kadově na Strakonicku vyhořela v noci na dnešek truhlárna v bývalém kravíně na ploše zhruba dvanácti set metrů čtverečních. První odhady škody přesahují dvacet milionů korun a na místo vyjíždělo deset jednotek hasičů. Hořelo v Kadově, části obce Vrbno a hasiči hlášení o požáru dostali v pátek 30. listopadu pár minut po dvaadvacáté hodině. Operační důstojník hasičů musel kvůli velikosti požáru vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu.

 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Blatné a dobrovolné jednotky obcí Blatná, Kadov, Záboří, Sedlice a Lnáře. Z písecké stanice byla na místo povolána automobilová plošina. „Po příjezdu na místo a průzkumu velitel zásahu podal zprávu, že se jedná o požár truhlárny a dílen, jež jsou provozovány v rekonstruovaném bývalém kravíně. Požár zasáhnul objekt o půdorysu 20 × 60 metrů kompletně. Celá budova byla v době příjezdu hasičů v plamenech. Uvnitř nebyla žádná osoba, nikdo nebyl zraněn," řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Velitel zásahu si vyžádal posily a do Kadova vyjeli také profesionální hasiči ze Strakonic a dobrovolní hasiči obce Bělčice a v rámci mezikrajské výpomoci také profesionální hasiči ze stanice Horažďovice. „Celkem se na požářišti pohybovalo deset cisteren, tři dopravní automobily a automobilová plošina. Zásah hasičů spočíval nejen v likvidaci samotného požáru, ale zároveň v zabránění šíření požáru na sklad bezprostředně navazující na hořící truhlárnu. Zásah hasiči vzhledem k tomu, že se u truhlárny propadla střecha, vedli vně objektu a z plošiny," doplnila další informace Vendula Matějů s tím, že sousední sklad pilin a dřeva se podařilo hasičům uchránit.

Před půl druhou noční se podařilo požár lokalizovat a hasiči se dali do rozebírání konstrukcí truhlárny a dohašování. „Po čtvrté hodině ranní začal velitel zásahu postupně jednotlivé jednotky vracet zpět na jejich základny. Požár ještě není zcela uzavřen. Na požářišti se v sobotu sjeli vyšetřovatel územního odboru, krajský vyšetřovatel a metodik pro zjišťování příčin vzniku požáru. Z hasičských jednotek zůstali na místě blatenští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči obce Bělčice, kteří požářiště monitorují a případně dohašují," řekla dnes odpoledne mluvčí hasičů.

Zásah přitom celou noc komplikovalo sněžení a mráz. Voda neodtékala, ale zamrzala na cestách k objektu i technice a zásah kromě rychlosti vyžadoval i opatrnost.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace