Kdy a kam

  • Hudební sklepy

    pátek 22.3 19:30 - Milevsko, Galerie M

  • Malina Brothers

    pátek 22.3 20:00 - Týn nad Vltavou, MDK Sokolovna

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Seniorům u Mistra Křišťana v Prachaticích pomáhala muzikoterapie

 Autor: Hana Rabenhauptová, Město Prachatice

    Autor: Hana Rabenhauptová, Město Prachatice

PRACHATICE – Pětatřicet seniorů žijících v prachatickém domě pro seniory Mistra Křišťana si vyzkoušelo muzikoterapii s Jiřím Gabrielem Kučerou. V průběhu dvouhodinového cvičení se jim dostaly do rukou různé hudební nástroje – třeba bubínky, dešťové hole, ozvučná dřívka nebo mořský buben a rolničky.

 

„Senioři si na některé nástroje zahráli, některé nástroje jim byly více příjemné, libozvučné, jiné ne. Některé zvuky jim připomínaly příjemné vzpomínky, jiné ne. Došlo tak k přirozené smyslové aktivizaci, spojení vizuálního, sluchového i hmatového vnímání, procvičení všech smyslů, tedy i vzpomínání," řekla Hana Rabenhauptová z prachatické radnice, která má na starosti komunitní plánování sociálních služeb.

Muzikoterapie by se dala charakterizovat jako zvuková masáž těla i duše. „Je dokázáno, že hudba pozitivně ovlivňuje lidi s neurózami, krevním tlakem, s problémy s dýcháním, zlepšuje jemnou motoriku i srdeční rytmus," dodala Hana Rabenhauptová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace