Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Slavia se vrátila tam, kam patří, říká Jakub Kovář, hokejový reprezentant a fanoušek Slavie a Spurs

JIŽNÍ ČECHY – Dlouhodobá základní část fotbalové Fortuna ligy pomalu končí a situace na čele tabulky se nemění – první tři celky vyhrály a mají mezi sebou výrazné rozestupy. Nejzajímavější bude v posledních třech kolech boj o šestou příčku zaručující účast v mistrovské skupině nadstavby. V nahuštěném středu tabulky totiž dělí šestou Mladou Boleslav a desáté Teplice pouhé tři body. Protože ale v těchto týdnech vrcholí rovněž hokejové soutěže a blíží se i mistrovství světa v Bratislavě, popovídali jsme si o fotbale tentokrát netradičně s hokejistou – reprezentačním brankářem Jakubem Kovářem, obrovským pasivním i aktivním fandou fotbalu, který přeje ve světě fotbalu zejména pražské Slavii a londýnskému Tottenhamu Hotspur.

Jsem nejlepší fotbalista mezi hokejisty, směje se Jakub Kovář

Rodák z Písku Jakub Kovář sleduje fotbal celoročně, ale kvůli angažmá v Rusku převážně jen u televize. „Odmalička mě ale táta bral na Slavii, takže ji sleduji a fandím. Jsem rozhodně rád, že je první, ale zase nejsem takový, že bych si přál, aby byla Slavia suverénně první. Zároveň si přeji, aby byla liga zajímavá a do posledních kol napínavá. Proto jsem rád, že se Slavia po letech vrátila tam, kam patří, a že se teď zase zvedá i Sparta. Kdyby pro příští sezonu vystřelil ke Slavii, Spartě a Plzni ještě nějaký čtvrtý tým, bylo by to jen ku prospěchu. Když je soutěž dlouhodobě pouze o jednom, dvou týmech, jako je to třeba v Německu nebo ve Španělsku, tak mě to tolik neláká. Proto se mi strašně líbí anglická Premier League, kde bývala velká čtyřka top týmů, ale teď už je tam na špičce de facto šest manšaftů a vyhrát titul může prakticky kdokoliv," vyzdvihl anglickou nejvyšší soutěž, globálně považovanou za nejlepší ligovou soutěž na starém kontinentu.

Sám sebe Jakub Kovář považuje za nejlepšího fotbalistu mezi hokejisty, co kdy potkal. „Lidé, kteří mě znají, o mně vědí, že v hokeji se nechválím a nehodnotím, ale jako o fotbalistovi o sobě mluvím strašně rád. Jsem z hokejistů jednoznačně nejlepší! Jsem prostě dobrej, do míče kopat umím. Za mnou vidím svého bráchu a pak je velká díra," směje se sympatický hokejový gólman, který působil jako aktivní fotbalista v mládeži FC Písek a v posledních letech si několikrát zahrál také doma za Mirotice. „Kvůli problémům, které mám s nohou, se bojím, že s velkým kontaktním fotbalem mám na nějakou dobu padla, ne-li napořád, protože bych nerad riskoval zlomeninu, která už by se v tomhle případě nemusela nikdy pořádně zahojit. Jsem do fotbalu takový blázen, že mi je jasné, že budu mít chuť hodit kopačky do batohu a jet si zahrát, ale neměl bych, snad budu mít rozum. Snad si ještě někdy zahraji alespoň malý fotbálek pro radost," doufá.

Mistrovství světa? Kdy jindy to ještě zkusit, než po takhle povedené sezoně

Aktuálně je třicetiletý gólman, který prodloužil smlouvu v ruském Jekatěrinburgu (KHL), v reprezentační přípravě na blížící se mistrovství světa v Bratislavě. „Mistrovství světa je velké lákadlo a říkal jsem si, že kdy jindy to ještě zkusit, než po takhle povedené sezoně, kdy se dařilo jak mně osobně, tak celému týmu," přikyvoval. „Shodou okolností jsem byl na mistrovství světa v letech 2011 a 2012, což jsou poslední šampionáty, ze kterých se přivezla medaile, a ty zážitky a pocity radosti jsou vždycky úžasné. Český hokej by nějaký takový impulz zase potřeboval a rád bych byl u toho. Radost z medaile bych ještě jednou rád zažil, tak doufám, že se během přípravy zase dostanu do formy, kterou jsem měl před měsícem v lize," doufá Jakub Kovář, hokejový reprezentant a velký fanoušek fotbalu.

Znáte další jihočeské osobnosti, jejichž názor na ligové dění by vás, čtenáře našeho portálu Jižní Čechy Teď, zajímal? Dejte nám vědět! Pokud byste se chtěli sami vyjádřit, nebo třeba nesouhlasíte s názory námi oslovených osobností, ozvěte se v komentářích pod článkem. I váš názor nás zajímá!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace