Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Starostkou Vimperka je podruhé Jaroslava Martanová. Opozice odevzdala neplatné hlasy

Jaroslava Martanová uprostřed. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Jaroslava Martanová uprostřed.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

VIMPERK – Nově zvolené vimperské zastupitelstvo už za sebou má své ustavující jednání. Proběhlo včera v podvečer v klidu v městském kulturním středisku a starostkou byla podle koaličních dohod a výsledku voleb zvolena podruhé Jaroslava Martanová. Ta se do čela města vrací po zhruba roce a půl. Místostarostou se stal Zdeněk Kuncl, který tak opouští vedení odboru kultury, školství a cestovního ruchu městského úřadu. Koalice, která se po volbách dohodla na spolupráci, má třináct hlasů ze sedmnácti.

 

Na návrh Stanislava Hlavy se volilo tajně. Proti tajné volbě se postavili jen bývalý místostarosta Lukáš Sýs z ANO a Šárka Janásková ze sdružení Město lidem. Návrh na obsazení postu starostky byl jen jeden – Karel Hudeček navrhl Jaroslavu Martanovou. Získala třináct hlasů, kterými disponuje koalice, kterou sestavila se svým hnutím Starostové a Nezávislí, Vimperáky, ODS a Nevihnutí.

Čtyři hlasy byly odevzdány neplatné. Zřejmě jde o hlasy Jihočechů Zdeňka Kutila, Jany Doležalové, Lukáše Sýse za ANO a Šárky Janáskové za Město lidem, kteří tvoří opozici. Stejným poměrem třinácti hlasů pro a čtyř neplatných byl zvolen i nový vimperský místostarosta Zdeněk Kuncl a do rady pak ještě Petr Samek, Tomáš Samek a bývalý místostarosta, starosta i radní Bohumil Petrášek.

Nové vedení města dostalo od nyní už bývalého starosty Pavla Dvořáka zprávu o stavu města ke konci října. Týká se investic, které se připravují i realizovaly a zejména pak finančního stavu radnice. Píše se v ní:

Ke dni 30. 10. 2018 je stav účtu města ve výši plus 71 mil. Kč. Závazky starých půjček budou likvidovány do roku 2022 (zbývá 11,5 mil. budovy Pod pekárnou) a 2025 (zbývá 7,25 mil. zateplení ZŠ Smetanova). Predikce ke konci roku 2018 je, že město bude mít přebytek financí na účtu minimálně mezi 40 – 50 mil. Kč a více. Tyto finance jsme plánovali použít pouze na investice.

Proběhlo první kolo projednání rozpočtu pro rok 2019 se všemi vedoucími odborů městského úřadu se záměrem přísné regulace provozních nákladů úřadu. Závěry a návrhy jsou k dispozici v dokumentech u vedoucího odboru financí.

Je připraven úvěrový rámec v celkové výši 180 mil. Kč, a to zejména na stavbu bazénu a rekonstrukci ulice 1. máje. Tyto úvěry, s nízkými úroky a fixací úrokové sazby na 10 let, jsou připraveny. Nečerpala se z nich ani koruna. Bude na novém zastupitelstvu, aby rozhodlo o realizaci investic včetně čerpání těchto úvěrových rámců (120 mil. Kč čerpání do konce roku 2019 a 60 mil. Kč do roku 2020).

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No hlavně jestli jsou to ty lidi? Nebo jsou to Marťani?

  Vloženo 6.11.2018 12:04:01

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ta fotka není z ustavujícího zasedání, tam byl jiný zasedací pořádek a jiné oblečení zastupitelů. Pan redaktor klame čtenáře, ale to je u něj obvyklé i z Prachatic,

  Vloženo 6.11.2018 10:47:09

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace