banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Mosty

  sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

  Art festival.

 • Tata boys

  sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Start EET se blíží. Finanční správa vyzývá k vyzvednutí autentizačních údajů

Nakonec dojde na všechny. Skoro. Výjimky už existují. , Autor: Ilustrační foto.

Nakonec dojde na všechny. Skoro. Výjimky už existují.     Autor: Ilustrační foto.

JIŽNÍ ČECHY - Zahájení evidování tržeb se blíží. Pro úspěšné evidování tržeb je nutné vyzvednutí autentizačních údajů. Před přijetím první evidované tržby je nutné získat autentizační údaje, které slouží k přihlášení do webové aplikace Elektronická evidence tržeb. Zde si po přihlášení podnikatel zaeviduje své provozovny a vygeneruje digitální certifikát. Požádat o autentizační údaje je možné elektronicky, prostřednictvím Daňového portálu (EPO žádost) s využitím přihlašovacích údajů do datové schránkynebo osobně (ústně do protokolu) na libovolném územním pracovišti finančního úřadu. Finanční správa apeluje na podnikatele, aby neodkládali podání žádosti o autentizační údaje na poslední chvíli.

 

 

Poplatníci, kteří si zvolí osobní podání žádosti o autentizační údaje, mohou využít rozšířených úředních hodin na územních pracovištích finančního úřadu, bez ohledu na místní příslušnost. Od 21. listopadu do 2. prosince budou pro tyto účely územní pracoviště otevřena pro veřejnost ve dnech pondělí až čtvrtek od 8.00 do 18.00 hodin. V pátek pak od 8.00 do 16.00 hodin. Územní pracoviště s omezeným provozem v Blatné a Vodňanech budou otevřena pouze ve dnech pondělí a středa od 8.00 do 17.00 hodin.

 

Jak informuje tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj Jana Králová, kompletní informace o evidenci tržeb jsou na www.etrzby.cz. Velmi užitečný souhrn nejčastějších dotazů a odpovědí je k dispozici na http://www.etrzby.cz/cs/nejcastejsi-dotazy-podnikatelu, případné konkrétní otázky jsou navíc zodpovídány na infolince Finanční správy tel. číslo 0225 092 392.

Již od 1. listopadu, kdy byl spuštěn pilotní provoz, si mohou podnikatelé zkoušet zasílání účtenek a zhodnotit, zda jim jejich pokladní zařízení správně funguje.

 

 

 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • samek 

  Reagovat

   

  Zavedením EET bude Babiš a soudruzi kolem něho budou každému milostivě schvalovat každou uskutečněnou transakci. Ty, kteří je provedou bez jejich posvěcení, budou trestat. Je to novodobý komunismus, kdy vedení státu a úředníci jsou stavěni nad všechny ostatní. Jak prohlásil Babišův poradce Michl v Radiožurnálu: My chceme, aby se lidé báli"! Ano, bázní a tresty drželi komunisté moc celých čtyřicet let. Bohužel nastává doba, kdy se k těmto praktikám současné vedení státu opět vrací. Komunistům nelze věřit. Vůbec se nezměnili.

  Vloženo 23.11.2016 07:37:54

 • zarek 

  Reagovat

   

  Když člověk vidí jak stále vládnoucí soudruzi a levičáci s daněmi "hospodaří", jak většina z nich za velice krátkou dobu neskutečně zbohatla a nyní se snaží z lidí, kteří se dokáží sami uživit a nejsou přítěží pro stát označovat za zloděje a neplatiče daní, nestačí se divit, co jsou ti komunisté za odpornou verbež. Proč nestíhají nemakačenka, která jsou, stejně jako politici a státní ouřady, zivi z erárních peněz? Proč se snaží vytahat co nejvíce peněz z lidí tvořivé práce, kteří musejí celou tu škálu nemakačenků živit, a kteří nejsou na těchto příživnících nijak finančně závislí?

  Vloženo 22.11.2016 18:06:32

  • abl 

   Reagovat

    

   Nevím jestli vás za tuto přesně popsanou situaci v CZ nesmáznou, nemají tady rádi antikomunisty a lidi se svobodným demokratickým smýšlením.

   Vloženo 22.11.2016 20:10:13

   • bob 

    Reagovat

     

    Ano tak to bohužel je ..

    Vloženo 22.11.2016 21:24:21

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace