Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Studenti Jihočeské univerzity slaví 100 let života studentského a 17. listopad

AKTUALIZOVÁNO - 17.11.2018 14:05

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Studenti Jihočeské univerzity rekrutující se nejen z celého Jihočeského kraje naplánovali na dnešek akci nazvanou 100 let života studentského. Studenti a pedagogové se společně pokloní kolegům, kteří v historii naší země bojovali za svobodu a demokracii a položili za tuto myšlenku největší oběť. Pro uctění jejich památky následně zapálí svíčky u lavičky Václava Havla.

 

„Přijďte s námi oslavit mezinárodní den studentů 17. listopadu při příležitosti stoletého výročí naší republiky. Akci organizují studenti Jihočeské univerzity a bude se konat v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích," uvedl student univerzity Petr Hojdánek.

„Před Ekonomickou fakultu Jihočeské univerzity bude zasazen národní strom lípa a k jeho kořenům bude následně umístěna časová schránka, kterou odkryjí budoucí generace studentů za 100 let. Obsah vytvoří přítomní účastníci akce, kteří sami přinesou předměty, které podle nich nejlépe symbolizují naši dobu a studentský život v současnosti. Mohou napsat i vzkaz pro své následovníky a budoucí studenty," doplnil PR manažer ekonomické fakulty univerzity Petr Štumpf.

Program - sobota 17. listopadu:

15:30 Sázení stromu před Ekonomickou fakultou JU
15:45 Proslovy řečníků
16:00 Průvod k lavičce Václava Havla a zapálení svíček
16:20 Proslovy řečníků
16:40 Plnění časové schránky
17:00 Ukončení akce

V 17.11 pak vyjde průvod od Jihočeského divadla na Piaristické náměstí. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace