Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Šumavský pohár MTB se po letech vrátil do Vimperka, předjezdce dělal český reprezentant

VIMPERK – Nedělním zahajovacím závodem ve vimperském sportovním areálu Vodník odstartoval letošní ročník seriálu Šumavského poháru MTB. Na startu se představily na horských kolech všechny věkové kategorie bikerů od potěru, přes nábor až po starší mládežnické kategorie a elite. Právě závod ve Vimperku se do seriálu vrátil po několikaleté odmlce, jinak se mohou bikeři těšit na tradičně prověřené lokality. Ani letos nebudou chybět dva závody na německé straně Šumavy ve Waldkirchenu a Grafenau, a proto dorazilo také na závod do Vimperka plno německy mluvících závodníků, kteří se ucházeli o body do celkového hodnocení šestidílného seriálu Šumavský pohár MTB.

Původně měla vypuknout Velká cena Vimperka MTB XCO už v dopoledních hodinách, ale s dostatečným předstihem bylo oznámeno, že závod začne nejmladšími kategoriemi až ve 13 hodin. Důvodem byla kolize se 6. ročníkem Military death march, pochodem věnovaným uctění památky obětí pochodu smrti z roku 1945, který končil v neděli ráno právě v areálu na Vodníku. Také proto si ještě mohli bikeři ve volné chvíli prohlédnout zblízka třeba vojenské vozy.
Závodníky nejmladších kategorií táhl na čele pelotonu předjezdec, aby věděli, kudy mají jet. A nebyl to jen tak ledajaký předjezdec, byl jím sám Jan Jedlička, reprezentant České republiky v cross-country a ředitel vimperského závodu. Vůbec nejrychlejší byl z posledních startů junior Martin Dušák (ČS Specialized Junior MTB Team), který ovládl kategorii juniorů. Kompletní výsledky ze všech kategorii naleznete v oficiální výsledkové listině na stránkách www.jcp-mtb.cz.

Seriál bude pokračovat 5. května ve Waldkirchenu, na Prachaticko se vrátí ještě dvakrát – 9. června se pojede právě v Prachaticích a na závěr celého Šumavského poháru ještě 13. července na Zadově.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace