Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Šumavský Zdíkov slavil 700 let s rytíři i soumary

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 16.9.2018 18:43

PRACHATICKO – Šumavský Zdíkov za sebou má oslavu sedmi set let obce a středověké slavnosti na místním Ostrově u zámku. V sobotu 15. září se sem sjela zhruba stovka šermířů, ale i sokolník, trhovci a řemeslníci nebo třeba tanečnice, aby po středověkém způsobu oslavili Zdíkov a život jako takový.

 

Slavnosti letos už podeváté připravila obec s Fechtýři. „Slavnosti přilákají každoročně více než tisícovku návštěvníků, kteří zde nasají atmosféru dob dávno minulých," řekl zdíkovský krajský zastupitel Vilém Klapsia.

Desetihodinový program, z kterého jsme pro vás vyfotili jeho začátek s průvodem, měl letos štěstí a nezmokl. I když celé sobotní dopoledne Šumavu zkrápěl vydatný déšť, před polednem, kdy slavnosti začaly, přestal. A premiéru měli letos na slavnostech bavorští soumaři, kteří připomínají, jak se přes Šumavu do Čech ve středověku vozila sůl.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace