banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bomberos

  Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

  Hasičská groteska.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

TOP 09 vede do sněmovních voleb ředitel školy Pavel Klíma. "Nabízíme řešení, ne koblihy," řekl. Profesor Vácha varuje: "Řídit stát jako firmu znamená co nejméně veřejné kontroly a diskuse!"

Pavel Klíma , Autor: Foto Ivo Bukač

Pavel Klíma     Autor: Foto Ivo Bukač

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeskou TOP 09 povede do sněmovních voleb ředitel školy a krajský zastupitel Pavel Klíma. „TOP 09 v jižních Čechách, stejně jako v celé republice, nabízí voličům čitelné postoje, nezkorumpované osobnosti respektované ve svých regionech, odborníky ve svých profesích. Jsme jedinou stranou, která nabízí voličům pravicovou proevropskou správu naší země. A jedinou stranou, která jasně deklaruje, že po volbách neuzavře koalici se subjekty, které by byly hrozbou pro českou parlamentní demokracii, tedy KSČM a hnutí ANO 2011," představuje základní principy TOP 09 krajský lídr. Na dalších místech kandidátky budou jihočeskou TOP 09 reprezentovat děkan Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity a poslanec František Vácha, advokát a jihočeský krajský zastupitel Tomáš Bouzek, místostarosta Písku a první náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Josef Knot, a primář dětského oddělení Nemocnice Strakonice Martin Gregora. Lídr kandidátky Pavel Klíma dnes na tiskové konferenci řekl, že osobně doufá ve výsledek 12 procent a podle něj to číslo není nereálné.„Vedle kvalitních lidí dělá dobrou politiku také kvalitní program. Naše strana jako první přišla se střednědobým programovým výhledem dalšího vývoje naší země – Vizí 2030. O ni jsme se opřeli při tvorbě našeho programu. V něm chceme do politiky vnášet různá společensky důležitá témata. Pro mě osobně je to stabilizace financování paliativní péče v rámci domácích hospiců nebo stabilizace vzdělávacího systému," říká lídr Pavel Klíma.

Kandidát František Vácha, děkan přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, upozorňuje na rozhodující roli Poslanecké sněmovny: „Jejím úkolem je kontrolní činnost ve vztahu k vládě a politickému směřování naší stále poměrně mladé demokracie. Postupné oklešťování svobod se prolíná celým působením současné vlády. Úkolem demokratických sil ve Sněmovně proto musí být zápas proti těmto snahám. Řídit stát jako firmu totiž znamená co nejméně veřejné kontroly, minimum diskuse a konsensu, zato maximální prospěch pro majitele." František Vácha dodal, že je pro něj důležité, aby politici přinášeli řešení. Proto jako nezávislý kandiduje na této kandidátce. "TOP 09 to splňuje," řekl. 

"Česká republika je sebevědomou parlamentní demokracií, která se nebojí přijmout euro. Patří do první ligy vyspělých evropských zemí a nesmí hrát druhé housle, jak by to rádi viděli někteří vyslanci kremelských zájmů. Patříme do srdce, ne na její okraj," říká o směřování naší země další z kandidátů, budějovický advokát Tomáš Bouzek.

František Vácha chce i v dalším funkčním období navázat na výsledky své předchozí práce především v oblasti vysokého školství a podpory výzkumu, vývoje a inovací: „Vláda přes své počáteční sliby hrubě zanedbala podporu vysokého školství a výzkumu a vývoje. Podpora regionálního školství je chvályhodná, bez podpory terciárního vzdělávání a výzkumu však budeme mít sice kvalitní zaměstnance montoven, ale budou chybět ti, kteří přicházejí s novými nápady a inovacemi. Tedy ti, kdo mají schopnost pozvednout naši ekonomiku a udělat ji konkurenceschopnou v nové době čtvrté průmyslové revoluce." 

Jedním z klíčových záměrů Josefa Knota je uplatnění moderních technologií v běžném životě občanů: „V celé řadě světových metropolí moderní technologie úspěšně řeší důležité komunální problémy, chytré navigační systémy pomáhají odvádět dopravu na volná místa na záchytných parkovištích, snížení emisí podporuje moderní integrovaná veřejná doprava, budování cyklostezek či dobíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola. Vysoké náklady na energie snižují chytré budovy či inteligentní řídicí systémy veřejného osvětlení, moderní informační a komunikační systémy umožňují občanům vyřizovat si své záležitosti s úřady přes chytré telefony atd.," vypočítává výhody využívání vyspělých technologií Josef Knot a dodává: „Nyní pracujeme na koncepci Smart City v Písku a připravujeme i projekt Smart Region Jižní Čechy."

Martin Gregora se jako primář a člen dozorčí rady Nemocnice Písek zabývá zdravotnickou problematikou. „České zdravotnictví sice podle evropského hodnotícího indexu předběhlo i některé státy západní Evropy, například v dostupnosti péče či vybavenosti pracovišť, letitou bolestí ovšem zůstává personální obsazení. Především sester je zoufale málo. Do regionálních nemocnic za celý rok nezřídka nastoupí nanejvýš tři sestry. Ty starší přesluhují, jsou unavené a přetížené. Uvidíme, zda například zavedení zkráceného vzdělání pro všeobecné sestry, kratší adaptační období či navýšení platů zatraktivní povolání sestry ve směnném provozu, kdy potřeby rodiny jdou stranou a péče o bližní je skutečným posláním," poukazuje na jeden ze zásadních problémů českého zdravotnictví Martin Gregora. 

 

Povedeme kampaň, kde se lidé budou moci ptát a my budeme vysvětlovat řešení, která nabízíme

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • tragedi z TOP09 

  Reagovat

   

  TOP09 je sebranka prizivniku, vyzirku a parazitu. Pod rouskou obrany demokracie v cele s megazlodejem Kalouskem jen parazituji na verejnych financi a rozkradaji nase penize. At se TOP09 vyjadri ke zlodejce Parkanove a jejimu a Kalouskovo tunelu pres 800 milionu na letadla CASA. TOP09 se nesmi dostat do parlamentu, protoze drtiva vetsina jejich clenu patri do kriminalu.

  Vloženo 23.6.2017 10:09:10

  • Burešovo lokaj 

   Reagovat

    

   Kalouskovi kdejaký zastydlý komouš předhazuje zlodějny a kde nic tu nic. Zatímco EsTéBák Bureš vykrádá (čerpá neoprávněně dotace),
   nedaní dluhopisy, vykrádá velké firmy (Kostelecké a Agrodružstvo) a přitom křičí : všeci kradetě, len já optimalizujem. Jedinej Kalousek umí v parlamentu trefně popsat praktiky Bureše. To tady už byly Věci veřejný, kterým jste skočili na lep, teď máte agenta STB, kterýmu věříte že "všeci kradnů". Až procitnete bude pozdě. Podívejte se na prezidenta, čím větší buran a pomstychtivec, tím větší má u Vás oblibu. Kalousek je jediná jistota, že tato pakáž nás nezavleče do ruského područí (ev. činského). Závistivci volí estébáky a slouhy KGB. A líných závistivců je habaděj.

   Vloženo 23.6.2017 18:44:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A koho byste chtěl? To by mě fakt zajímalo.

  Vloženo 21.6.2017 17:34:48

 • petr 

  Reagovat

   

  Povedeme kampaň .... tak začíná poslední odstavec. Ale kdy ? Zatím je to zase jen negativní kampaň proti komunistům, Kremlu a Babišovi. Mimochodem, premiér Sobotka v minulých týdnech politiku založenou na kritice Babiše zkusil, ale moc si nepomohl. Že by politici TOP 09 udělali stejnou chybu ???

  Vloženo 21.6.2017 17:34:42

  • Znalec 

   Reagovat

    

   Jak mohou védst kampaň proti komunistum,kdyz např.v Milevsku za jejich podpory vládnou.

   Vloženo 21.6.2017 18:55:22

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No nazdar, držte si čepice. Další ředitel školy politikem. Možná další chalupář na Šumavě.

  Vloženo 21.6.2017 16:16:34

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace