Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Týdeník Strakonicko je tu 10 let! Slavte s námi

Ve středu 6. května 2009 vyšel poprvé nejmladší z rodiny Jihočeských týdeníků - Týdeník Strakonicko. Reagovali jsme tak na zájem čtenářů, kteří znali naše ostatní týdeníky v Písku, Milevsku nebo Táboře a poptávali se po stejných regionálních novinách ze Strakonicka. Nebylo to tenkrát snadné rozhodnutí. Hlad po svobodném tisku z počátku 90. let už dost vyprchal, na Strakonicku vycházely i jiné tituly, zkrátka jsme šli do nejistoty. Na základě zkušeností s ostatními týdeníky jsme ale věřili, že s nadšenými novináři, kteří chtějí být všude, kde se něco děje, si týdeník své čtenáře najde. Tak jako Milevské noviny, které vycházejí už 28 let, Písecké postřehy 27 let a Týdeník Táborsko téměř 22 let.

 

Na strakonickém Palackého náměstí v domě rodiny Vojtových jsme našli přístřeší pro redakci, která od té doby sídlí stále na stejném místě. Prvními redaktory byli Daniel Biderman, který tehdy ještě studoval dálkově žurnalistiku, a Pavla Maradová, kterou nám doporučili zkušení novinářští bardi ze Strakonicka. Naše noviny i v ostatních regionech obvykle stavěli na zapálených amatérech nebo začátečnících, kteří pak s novinami rostli. Týdeník Strakonicko měl to štěstí, že se brzy do jeho týmu zapojila také zkušená novinářka Jarka Krejčová, která je šéfredaktorkou dodnes. Sportovní redaktor Honza Petráš s námi začínal coby student písecké průmyslovky, pomocnou ruku jsme vždycky našli u fotografa Honzy Škrleho. Před časem jsme pro sport získali i další posilu, Miloše Vrátného. Kolem redakce se vytvořila celá skupina spolupracovníků a především velká rodina čtenářů, pro které je radost přinášet každý týden novinky.

Malé kulaté výročí proto chceme oslavit se všemi, kteří mají Týdeník Strakonicko rádi. Rezervovali jsme prostory zahradní restaurace na Habeši na sobotu 8. června a potěší nás, když si poznamenáte toto datum v kalendáři. Program připravujeme pro všechny - na odpoledne setkání s harmonikáři a zábavu pro děti, večer bychom pak rádi uspořádali koncert regionálních kapel.

V prvních dvou ročnících týdeníku totiž probíhala soutěž pro kapely ze Strakonicka. První ročník nesl název Temple Muzyka a druhý Dudák rock Muzyka. Během večerů právě v sále restaurace na Habeši soutěžily kapely o přízeň publika a postupovaly jeho hlasy do finále. Účinkovaly tenkrát kapely F.L.Z., Svérázná opojnost, Levelon, Krwawý koleno, Dreaming Fairy, Větčí neš menčí, Merlin, 12°Bag Pipers, Bajadéra Joy, Mrazák, Patheroye Roye, Možnost volby, Rivers, Morfium, Farewell Divination, Čutací Meruna, No reply, Corsaires, Kolodějova fikce, Sartaktarak, The Average, Marná snaha, Forma lehkého zneužití, Pierot, Funkce šroubu, Lost Line nebo Abstinenční příznaky.

Pozvání pro muzikanty

Existují ještě tyhle formace? Jsou schopné se dát případně pro naše výročí dohromady a zahrát si? O některých víme, další jsme ztratili z očí... Pokud čtete tyto řádky, hráli jste před deseti lety v uvedených kapelách a máte chuť se pobavit v sobotu 8. června večer s námi, dejte vědět do redakce na telefon 724 645 124 nebo na mail strakonicko@jihocesketydeniky.cz. I pokud nebudete chtít hrát, třeba se podaří dát dohromady setkání současných i bývalých muzikantů. Těšíme se na vás stejně jako na čtenáře, kteří přijdou zavzpomínat a pobavit se s námi.

Libuše Kolářová, ředitelka vydavatelství Jihočeské týdeníky

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace