Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Umělci hledají cesty k lidem

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – O víkendu probíhá šestý ročník Dnů otevřených ateliérů. Svá umělecká zákoutí zpřístupnilo veřejnosti 115 ateliérů a dílen, které jsou zaměřené jak pro dospělé, tak i pro děti. Otevřené jsou především malířské a sochařské ateliéry, dále pak uměleckých kovářů, tkalců nebo hrnčířů.

Výtvarníci a umělečtí řemeslníci tuto sobotu a neděli otvírají veřejnosti svá tvůrčí zázemí, kde nabízejí autorské práce, ale i sebe k trochu lidštějšímu setkání. Byli osloveni všichni umělci v jižních Čechách, účastní se amatéři i uznávaní profesionálové a výběr je nechán na návštěvnících, ať si každý najde, co se mu líbí. Všech 115 otevřených ateliérů můžete navštívit celou sobotu i neděli. Jejich seznam lze najít na webech infocentrech nebo si stáhnout z http://dnyotevrenychatelieru.kulturni-most.cz/ke-stazeni/

Účastní se malíři, sochaři, výtvarníci, architekti, řemeslníci i divadelníci, kteří mají zájem pozvat veřejnost do svého ateliéru a představit svou práci přímo v prostředí tvůrčí laboratoře. Současně bude probíhat také doprovodný program v galeriích a výstavních prostorech kaváren muzeí a tvrzí, kde budou přítomni také i vystavující autoři.

Letošní ročník nabízí mimo jiné spojení s Horním Rakouskem, kde mají 400 otevřených ateliérů. 

V Českých Budějovicích bude otevřeno třicet galérií, dílen nebo výstavních síní. Dále pak deset ve Vodňanech, osm v Českém Krumlově, sedm v Plané nad Lužnicí, šest v Táboře, pět v Písku, čtyři ve Strakonicích, Blatné a Bechyni, tři v Jindřichově Hradci, dvě v Týnu nad Vltavou, Hluboké nad Vltavou, Protivíně a Prachaticích. Po jedné pak ve Zlivu, Dubné, Komářicích, Trhových Svinech, Horní Stropnici, Vyšším Brdě, Besednici, Dolním Třeboníně, Zlaté Koruně, Mříči u Křemže, Třeboni, Žirovnici, Strmilově, Maříži, Mutné, Drhovli, Bavorově, Volini, Krušlově, Soběslavi, Myslkovicích, Oboře, Mladé Vožici a Volarech.

Dny otevřených ateliérů proběhly na Jižní Moravě o víkendu 28. a 29. září, na Vysočině 5. a 6. října, v Dolním Rakousku 19. a 20. října a 12. a 13. října v Jižních Čechách, tentokrát ve společném termínu s Horním Rakouskem. Hornorakouští umělci dali dokonce možnost umělcům z Jižních Čech vystavovat ve vybraných výlohách Freistadtu. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace