Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pletky s Vlastou

    středa 13.11 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

  • Country tancování

    středa 13.11 10:00 - Písek, KD

    Výuka old time amerických tanců, moderních country tanců a řeckých kolových tanců.

Zobrazit všechny události
 

V Babicích hořela střecha statku

 Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

    Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

BABICE - Dnes v půl třetí ráno byl ohlášen požár rodinného domu v Babicích na Prachaticku. Na místo byli povoláni profesionální hasiči z jednotky v Prachaticích a dobrovolní hasiči z Netolic.

 

Jako posilové jednotky byly povolány českobudějovičtí profesionální hasiči a automobilový žebřík také z prachatické stanice, u požáru se sešla také jednotka místních dobrovolných hasičů. Jako první k požáru přijela netolická jednotka. Po průzkumu velitel zásahu podal zprávu, že hoří neobydlená část statku a že požár zasáhl střechu. Po příjezdu obou profesionálních jednotek a nastalo okamžitě hašení. V 3.12 hodin hasiči dostali požár pod kontrolu. Dohašování pak hasiči vedli z automobilového žebříku zvnějšku statku i vnitřkem budovy.

Požár zničil plochu přibližně 10 × 6 metrů. Hasiči z půdních prostor vynesli ven několik ohořelých prken, které dohasili. Úplná likvidace požáru nastala v 5.03 hodin. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny, na požářišti zůstala pouze babická dobrovolná jednotka pro monitoring. Ta v 8 hodin ráno požářiště předala policistům.

Vyšetřovatel stanovil výši vzniklé škody na 500 000 korun, šetření příčiny vzniku požáru bude probíhat v úterý 25. července.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace