Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

    pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Komická opera.

  • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

    pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

    Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

V Budějovicích padl více než 80 let starý teplotní rekord, horko bylo i na horách

 Autor: www.pixabay.com

    Autor: www.pixabay.com

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Počasí dnes po celé republice přepisovalo teplotní rekordy. Na jihu Čech tomu nebylo jinak. V Českých Budějovicích meteorologové naměřili 35,1 stupně Celsia. Dosavadní maximum pro 26. červen je z roku 1935, kdy v Českých Budějovicích vystoupala teplota na 33,5 stupně Celsia. Teplotní rekordy pro dnešní ale den padaly téměř na všech stanicích na jihu Čech, a to i ve vyšších polohách.

 

Například na šumavském Churáňově, v nadmořské výšce 1118 metrů, teploměry podle meteorologů ukazovaly 29,7 stupně Celsia. Dnešní maxima tak přepsala teplotní tabulky z roku 1994. Tehdy bylo na Churáňově naměřeno 28 stupňů Celsia.

Dnešní horký den zaměstnal jihočeské záchranáře, kteří měli o 20 procent výjezdů víc, než obvykle. Kolabovaly i děti, které se s koncem školního roku účstnily různých sportovních akcí. Během odpoledne řešila záchranná služba v kraji sedm případů dětských kolapsů.

Na území České republiky proudí v těchto dnech horký africký vzduch. Tropické počasí nás neopustí ani ve čtvrtek. Teploty ale o pár stupňů klesnou, Podle předpovědi zítra na jihu Čech budou teploměry ukazovat 28 až 31 stupňů Celsia. V pátek a v sobotu se pak ještě o něco ochladí a meteorologové nevylučují ani přeháňky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace