Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

  středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

 • Toulky za poznáním Severní Korea

  středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

V noci spadl do Vltavy a v ledové vodě byl 20 minut. Život mu zachránili policisté

Zachránci: Jan Lukáč, Martin Adamec, Ondřej Pecháček a Jan Polanský. , Autor: Policie ČR

Zachránci: Jan Lukáč, Martin Adamec, Ondřej Pecháček a Jan Polanský.     Autor: Policie ČR

AKTUALIZOVÁNO - 22.11.2018 14:55

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Policie dnes informovala o záchraně muže, který spadl v noci na neděli 18. listopadu do Vltavy v Českých Budějovicích u Sokolského ostrova. Na pokraji sil ho zachránili přivolaní policisté. Muž si šel v noci k řece odskočit a uklouzla mu noha a skončil v ledové vodě a málem přišel o život.

 

Hlášení o muži v ledové vodě Vltavy dostala policie v neděli krátce po druhé hodině ranní. Podle oznamovatele muž spadl do řeky a po strmém břehu se nemohl dostat ven. Hrozilo mu, že se utopí. Na místo vyrazily hned dvě hlídky. „V řece policisté skutečně spatřili muže, který byl po krk ve vodě a sotva se držel dlažebních kostek strmého svahu. Venkovní teplota byla již v mínusových hodnotách a muž evidentně ztrácel sílu a přestával postupně komunikovat," řekla policejní mluvčí Lenka Krausová.

Ke dvěma hlídkám se pak přidali ještě dva policisté z obvodního oddělení České Budějovice město. Společně se pokusili utvořit živý řetěz a muže vytáhnout. „Ten však vůbec nespolupracoval a podle pozdějších slov už jednoduše neměl sílu. Policisté z vozidla vytáhli záchranné lano, které kolem něj obmotali, a z řeky ho ve špatně přístupném terénu vytáhli. Následně ho zabalili do termofolií a zahřívali do příjezdu zdravotnické záchranné služby," doplnila informace o záchraně mluvčí.

Muž pak policistům řekl, že než si ho někdo všiml, mohl být ve vodě dvacet minut. Lékař následně konstatoval, že muž byl velmi podchlazený a policisté mu pravděpodobně zachránili život.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Bývalý polda 

  Reagovat

   

  Kluci fandím Vám moc,jste hodně dobří, vím že to není u policie nikde lehké, já utekl po 20 ti letech,stačilo,nová doba,kdy na policistu plive i 15-li leté děcko...

  Vloženo 23.11.2018 15:39:46

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace