banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vojenský den 2019 v Libořezích

  sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

  Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

 • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

  sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

  Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

V Prachaticích mohou oddávat radní a zastupitelé o to mohou žádat

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatičtí radní nevyhověli žádosti zastupitele Roberta Zemana o to, aby v tomto volebním období mohli oddávat všichni členové zastupitelstva. Naopak rozhodli, že oddávat mohou jen členové rady města. Přidrželi se tak tradice s tím, že pokud by o některý ze zastupitelů měl zájem a chtěl někoho oddat, rada mu to umožní případ od případu.

 

„Na ustavujícím zastupitelstvu jsem požádal, aby rada umožnila oddávat všem členům zastupitelstva z důvodu, ať si snoubenci vyberou z větší nabídky. Výsledek? Nic takového, jen rada města... Mně, nám ostatním zastupitelům tím neuškodili, ale vám občanům ano," komentoval rozhodnutí rady města zastupitel Robert Zeman.

Podle starosty Martina Malého se rada města držela jen zavedené praxe. „Je to tady zažitá praxe ještě před tím, než jsem já přišel na radnici. Dokonce to bylo někdy i tak, že mohli oddávat jen vybraní členové rady," řekl Martin Malý pro Jižní Čechy Teď. „Nemáme ale problém s tím, že kdyby někdo mimořádně přišel, že by chtěl někoho oddat, to schválit. Rada zasedá každých čtrnáct dní," dodal s tím, že takto se oddávání v minulém volebním období umožňovalo i Robertu Zemanovi.

Podle starosty je také lepší, když oddává někdo, kdo s tím má zkušenosti, protože pro matrikářky je pak příprava obřadu jednodušší. Ze zákona má pravomoc oddávat starosta a o dalších oddávajících rozhodují rady města. Možné je tak to, co navrhl Robert Zeman i to, co schválila rada města, která se držela více tradice, než snahy vyhovět návrhu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace