banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

V Přeštěnici se objeví pod širým nebem i Jelen

JIŽNÍ ČECHY - Na 17. ročníku hudebního festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice uprostřed lesů, luk a strání spatříte i Jelena. Kapela Jelen - zjevení na hudební scéně posledních let se vám v pátek 30. června se svými melodickými songy představí v plné kráse!

Jelen, akustická kapela se členy, kteří se v roce 2011 seznámili na jam session ve studiu producenta Martina Ledviny a následně založili kapelu. Jelen hraje roots music – vlastní tvorbu, vycházející z kořenů country, folku, bluegrassu a blues a ladně se mísící s dynamikou bigbítu. Svým osobitým a přitom přímočarým přístupem se ve svých písních drží kouzla hudební syrovosti a přirozenosti.

V roce 2012 Jelen spolupracoval se skladatelem Janem P. Muchowem na hudbě k filmu Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka. O rok později si Jelenů všimla zpěvačka Kateřina Marie Tichá a přizvala je k natáčení své písně Tančíme spolu. Za ni obdržela nominaci na Objev roku ve výroční anketě Český slavík i statut stálého hosta kapely. Na konci roku 2013 vydal Jelen maxisingl s písněmi Magdaléna, Smutný pocit, Nebe nad Prahou a Tančíme spolu. V dubnu 2014 pak vyšlo debutové album Světlo ve tmě. Hlavní zpěvák a zároveň skladatel téměř všech písní kapely Jindra Polák o něm říká, že naprostá většina textů písniček pojednává o smutných věcech života i smutných pocitech. Jakmile se k nim ale přidá hudba, vyznívají pozitivně a přinášejí naději. Velký úspěch kapela zaznamenala na podzim roku 2014, kdy dělala předskokana na turné skupiny Divokej Bill. Skladba Co bylo dál? natočená v říjnu 2014 s Janou Kirschner, se stala rádiovým hitem. V únoru 2015 vyjel Jelen na společné turné s havířovským poprockovým Nebem a v březnu 2015 kapela obdržela od Akademie populární hudby cenu Anděl v kategorii Objev roku. Pro obrovský zájem veřejnosti v roce 2016 kapela prodloužila turné k albu Vlčí srdce až do března letošního roku.

Kultovní festival Open Air Musicfest Přeštěnice plný pohody a rodinné atmosféry, se koná v pátek30. června a v sobotu 1. července. Pro nedočkavce je na čtvrtek 29. června připraven festivalový večírek. Páteční program je pojat v rodinném duchu. Vystoupí vycházející hvězda českého popu zpěvák Sebastian, po něm následuje fenomenální kapela Slza. Kromě kapely Jelen se tento den můžete těšit na skupiny Mandrage, Fast Food Orchestra, Imodium či Rybičky 48 se speciální pyrotechnickou show. Festivalová sobota bude ve znamení rocku. Radio Stage a Fajn Rock Music Stage nabídnou opravdu pestrou přehlídku. Škwor, Harlej, Citron, Alkehol, Zakázaný Ovoce. Chybět nebude legenda českého rocku Kamil Střihavka se svou skupinou Leaders. Na festivalu se představí zajímavé hudební objevy včetně vítězů soutěží Šance Muzikus nebo Expedice Přeštěnice. Bonusem bude bohatý doprovodný program v podobě tradiční divadelně poetické stage a atraktivní exhibice bikerů Open Air Dirt Jam.

Vstupenky na celý festival (včetně čtvrtečního večírku) jsou k mání za akční cenu 650 korun, vstupenka na pátek či na sobotu stojí 390 a na čtvrteční festivalový večírek budete vpuštěni za symbolických 50,- Kč. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru Milevsko, v kanceláři Domu kultury Milevsko, na pokladně milevského kina nebo si je můžete opatřit online na portálu www.milevskem.cz a v dalších předprodejních sítích. 

Soutěž o vstupenky

Slibovali jsme pět kol, ve kterých vždy čtři soutěžící mohli vyhrát po jednom lístku na tento úžasný festival. Ale protože zájem je obrovský, dohodli jsme se s pořadateli akce a společně jsme se rozhodli uspořádat ještě jedno kolo. Šesté. Ale to už opravdu definitivně poslední. Satčí se kouknout do sekce soutěže na našem webu anebo jenom kliknout ZDE

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace