banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

  Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

 • Lidské tělo: pohybový aparát

  Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

  Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

V sobotu se jde Praha - Prčice. Z jihu Čech startuje několik tras. Věrní bardi mohou mít už 35 botiček

I letos se vychází také od milevského domu kultury.

I letos se vychází také od milevského domu kultury.

JIŽNÍ ČECHY - S letošním pochodem, který se uskuteční v sobotu 20. května, má legenda Praha - Prčice už 52 let dlouhou historii. Velké oblibě se těší stále - loni se na trasy vydalo skoro 22 tisíc účastníků, ale vrchol popularity zažil pochod počátkem 80. let, ročník 1981 už asi nebude překonán. Tehdy se do Prčice vydalo 35 732 lidí. A to tenkrát chodili všichni pěšky, cyklotrasy jsou až trendem posledních let. Odkud tedy můžete vyrazit tuto sobotu z Jihočeského kraje?

 

Milevsko

Dvě pěší trasy startují u milevského domu kultury. Trasa 31 kilometrů vede přes Přeštěnici a Nadějkov a má start od 7 do 10 hodin, 40 kilometrová pěší trasa pak míří na Obděnice a Zadní Boudy, její start je od 7 do 9 hodin. Cyklotrasa z Milevska měří 62 kilometrů a je třeba na ni odstartovat mezi 7. a 9. hodinou. Zpět do Milevska je pro pochodníky jako každý rok zajištěna kyvadlová autobusová doprava ze Sedlce.

Tábor

Vyrazit se dá také z Tábora, kde se startuje z autobusového nádraží a zdejší start je hodně frekventovaný, protože se na něj dá dojet i vlakem z jiných míst. Vlakové nádraží je hned vedle autobusového, takže jsou pochodníci na startu cobydup.

Z Tábora se jdou dvě pěší trasy - delší 43 kilometrů dlouhá vede přes Jistebnici a Nadějkov, kratší 30 kilometrová přes Starý zámek u Borotína, Říkov a Přestavlky do Prčice. Startuje se od 7.30 do 10.15 hodin.

Cyklisté se mohou v Táboře registrovat od 9 do 10.30 hodin a vyrazit buď na 73 nebo 58 kilometrovou trasu. Obě jsou okružní a končí opět v Táboře.

Mladá Vožice

Porci 36 kilometrů ujdou pochodníci z Mladé Vožice. Zde se startuje od 7.15 do 9.15 a trasa vede přes Bučinu a Přestavlky. I zde se vychází z autobusového nádraží.

Po trasách se nabízí plno sympatických občerstvovacích zastávek, je ale třeba mít na paměti, že pamětní plastovou botičku získá jen ten, kdo do cíle na prčickém náměstí dorazí do 20 hodin! Na trasách určitě potkáte bardy ověšené sbírkou barevných botiček. Ty se účastníkům pochodu dávají od roku 1982. Takže kdo od té doby nikdy nevynechal, má jich ve sbírce už 35. A letos může získat botičku číslo 36.

 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jitule 

  Reagovat

   

  To předpokládám, že pochod se jde pěšky, i přes ten most, snad by nechtěl někdo Prčici jet autem?

  Vloženo 17.5.2017 14:42:13

 • Sedlec-Prčice 

  Reagovat

   

  Most spojující obě části obce je dlohodobě pro rekonstrukci uzavřen pro dopravu.Průchod pouze pro pěší Objíždka Sedlec-Šánovice,Vrchotice, Představky-Prčice.

  Vloženo 17.5.2017 13:14:52

  • Jitule 

   Reagovat

    

   To není informace pro "Vás",ale pro řidiče na dlouhou dobu, ne pro" Pochod do Prčice" /o tom v příspěvku nebyla ani zmínka/.

   Vloženo 17.5.2017 15:48:03

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace