Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

V tržnici ve Studánkách byla další razie

 Autor: CÚ pro Jihočeský kraj

    Autor: CÚ pro Jihočeský kraj

JIŽNÍ ČECHY - Tržnice ve Studánkách na Českokrumlovsku opět neprošla kontrolou bez šrámů. Zase se tady prodávalo padělané zboží. Od začátku roku celníci právě ve Studánkách zajistili padělky asi za padesát milionu korun, v jihočeském kraji se však částka přehoupla přes 208 milionu korun. Většinou jde o padělky různého značkového zboží. Dnes ve Studánkách jde o další čtyři miliony korun a jsou to hlavně hračky a kosmetika.

 

Trhovci ve Studánkách to nemají lehké. Stálé kontroly jim ničí obchod padělků. Kdysi trhovci s oblečením běžně prodávali padělané zboží, ale nyní je jiná doba. Padla kosa na kámen. Zboží je dostatek, a tak zákazník chce originál zboží, a za značku je ochoten i zaplatit. Pokud si ale koupí neznačkové zboží, potom žádá i jinou cenu. Trhovci jsou nepoučitelní.
Českokrumlovští kriminalisté s celníky právě nyní odhalili trestnou činnost za skoro za čtyři miliony korun. Vyšetřují porušení práv k ochranné známce. Jen v jednom stánku nalezli několik stovek kusů napodobenin ochranných známek a značek, které byly umístěny na hračkách, elektronických součástkách, kosmetice a průmyslovém zboží.
„Ve čtvrtek 12. prosince bylo jednačtyřicetiletému muži předáno usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci přečinů porušení práv k ochranné známce a jiným označením a porušení chráněných průmyslových práv. Jeho stíhání je prováděno na svobodě,“ dodal tiskový mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Jihočeští celníci během tří kontrol, ke konci listopadu, zabavili zboží, kdy celková prodejní hodnota originálních výrobků byla vyčíslena na více jak deset milionů korun.
První razie byla ve čtvrtek 21. listopadu. Celníci se vydali na kontrolu do Vyššího Brodu. Ve dvou stáncích na tržnici U hřiště zajistili padělky textilních výrobků, hodinek, obuvi, výrobků kožené galanterie, brýlí a doplňků za asi pět a půl milionu korun. Následný den jihočeští celníci monitorovali tržnici ve Strážném na Prachaticku a v rámci této činnosti zjistili, že před jedním prodejním stánkem na tržnici Mirage dochází k nabídce a skladování textilních výrobků, hodinek, obuvi a doplňků, u kterých je podezření z porušování některých práv duševního vlastnictví. Zboží následně zajistili za více než dva miliony korun. V sobotu 23. listopadu celníci zajistili padělky textilních výrobků a doplňků na tržnici U lomu v Kaplici za půl milionu korun. Poté zajistili padělky textilních výrobků, obuvi, hodinek, brýlí a doplňků na tržnici ve Skoronicích asi za dva a půl milionu korun.

„Zajištěné zboží zůstane až do doby rozhodnutí soudu uloženo ve skladech celní správy. Pokud nebudou držitelé práv k ochranným známkám souhlasit s využitím předmětného zboží k humanitárním účelům, bude zboží následně zlikvidováno. Od začátku roku 2013 jihočeští celníci zajistili padělky rozmanitých druhů zboží za více jak 208 milionu korun. Největší množství zajištěného zboží připadá na textilní výrobky, doplňky a CD a DVD nosiče,“ doplnil informaci tiskový mluvčí jihočeské celní správy Vladimír Pešek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace