Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

  Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Divadelní komedie.

 • Život na jihočeském venkově v 19. století

  Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

  Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Vážná nehoda v Budějovicích. Řidičku trolejbusu museli po srážce s osobním autem vystříhat

 Autor: Foto Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje

    Autor: Foto Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnes v 8.03 ráno byl na Zdravotnické operační středisko Jihočeského kraje nahlášen střet osobního vozidla s trolejbusem. Dopravní nehoda se stala v křižovatce ulice Antonína Barcala a Větrná na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Podle prvních informací od volajících bylo na místě zraněno větší množství osob. Zdravotnické operační středisko proto vyhlásilo první stupeň mimořádné události a byly aktivovány všechny složky integrovaného záchranného systému. Nemocnice České Budějovice se začala připravovat na příjem většího množství zraněných a aktivovala traumatologický plán.

Záchranáři na místě ošetřili osm zraněných, sedm z trolejbusu a jednoho z osobního vozidla. Nejvážnější zranění utrpěla řidička trolejbusu, která po nárazu do sloupku zůstala zaklíněná v kabině a hasiči ji museli vystříhat. Při střetu utrpěla těžká vícečetná poranění. Zdravotníci jí ještě v kabině poskytli nezbytnou péči a po vyproštění ženu uvedli do umělého spánku a napojili na umělou plicní ventilaci. Její stav se podařilo zdravotníkům stabilizovat. Žena byla transportována na anesteziologickoresuscitační oddělení českobudějovické nemocnice.

Ostatní pacienti utrpěli lehká až středně těžká zranění, jednalo se o převážně o pohmožděniny, tržné rány a méně závažné zlomeniny. Po ošetření na místě bylo všech sedm osob transportováno na traumacentrum českobudějovické nemocnice k dalšímu vyšetření. Na místě zasahoval i posttraumatický tým hasičů. 

Během záchranářské akce byla v tomto místě zcela přerušena doprava. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Vinou zlikvidování krajské veřejné dopravy 

  Reagovat

   

  V minulých letech musí dnes za volant osobáku kdejaké individuum. Podle toho to ve městech vypadá.

  Vloženo 24.6.2019 12:06:20

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace