Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ochotnický soubor Copánek

  neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

  Divadlo pro děti.

 • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

  neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Velké chvíle ročníku 2019 Táborské hasičské ligy

Nejlepší muži z týmu Krotějov Sport a nejlepší ženy ročníku 2019 z Bezděčína. , Autor: L. Kolářová

Nejlepší muži z týmu Krotějov Sport a nejlepší ženy ročníku 2019 z Bezděčína.     Autor: L. Kolářová

KOŠICE - Táborská hasičská liga je jedním slovem úkaz. Komunita stovek lidí, z nichž mnozí se už třináct let potkávají na seriálu hasičských soutěží na Táborsku a Jindřichohradecku. Zapojují se i týmy z Pelhřimovska, Benešovska, Českobudějovicka a ve veteránské kategorii v případě Svatého Pole i z Příbramska. Ti nejlepší podávají vrcholné sportovní výkony v hasičském sportu, typické pro tuto soutěž přitom je, že si hasiči vzájemně fandí, přejí si úspěch a těm, kteří se rozhodnou kariéru ukončit, dokáží vzdát čest. Tyto dojemné chvíle přišly i v sobotu večer, kdy se na slavnostním vyhlášení výsledků letošního ročníku Táborské hasičské ligy loučil loňský vítěz - tým mužů z Bohdalína. V košickém kulturním domě přítomní shlédl památná videa, před deseti lety zhruba sedmnáctiletých kluků, běžících s hadicemi doma na vsi, až po jejich velké chvíle v THL, a sál s dlouhým potleskem povstal. Stejně dojemné bylo rozloučení se dvěma členy letošních vítězů z týmu Krotějov Sport - Jana Kučery a Petra Kozla. Nechyběly ale samozřejmě chvíle bouřlivé radosti, když na pomyslné stupně vítězů vystoupaly týmy, které tam dosud nikdy nestály.

Hned na úvod moderátor Patrik Baláž pozval na jeviště rozhodčí, kteří i v letošním ročníku věnovali soutěži svůj čas - Františka Doležala z Budíškovic u Dačic, Jiřího Šustra ze Soběslavi, Jiřího Čiháka z Dlouhé Lhoty a Pavla Přibyla z Deštné. Poslední z nich byl omluven. Není to samosebou spolupracovat s týmem rozhodčích, které závodníci uznávají a respektují. Koneckonců to z jeviště připomněl i zástupce stříbrného týmu mužů ze středočeské Špony Chářovice. Poděkování patřilo i časomíře rodiny Paulusových ze Strmilova, která na Táborské hasičské lize zajišťuje servis už deset let. Pořadatelé nezapomněli na ocenění sponzorů a partnerů soutěže, která měla 14 dílů.

A pak už přišly na řadu individuální ceny za nejlepší výkony v této sezoně.

Kategorie Veteráni

Nejrychlejší koš: 1. místo - Milan Farář a Stanislav Melichar SDH Svaté Pole, oba 4,380 sekundy, 2. místo Lukáš Maruna SDH Želeč 5,146, 3. místo Vlastimil Metelec SDH Lom 5,172 vteřiny.

Nejrychlejší voda: 1. Svaté Pole 9,046 sekundy, 2. Lom 9,762, 3. Slapy 10,198.

Nejrychlejší proudaři: 1. Patrik Baláž za SDH Svaté Pole 16,388 sekundy, 2. Josef Volf Svaté Pole 16,878, 3. Daniel Vítovec SDH Lom 17,154.

Kategorie Ženy

Nejrychlejší koš: 1. Karolína Sedláčková SDH Nová Včelnice 4,42 sekundy, 2. Petra Mlejnková Ústrašice 4,577, 3. Adéla Pacltová Chrbonín 4,678.

Nejrychlejší voda: 1. SDH Bezděčín 9,32 sekundy, 2. Chotěmice 9,585, 3. Ústrašice 9,658.

Nejrychlejší proudařky: 1. Denisa Chládková, SDH Bezděčín 17,2, 2. Kateřina Škrdletová Chotěmice 17,338, 3. Klára Schorná a Dominika Fenclová Chotěmice shodně 17,368.

Kategorie Muži

Nejrychlejší koš: 1. Marek Palán Krotějov Sport 3,7 sekundy, 2. Jan Vašků Bohdalín 3,910, 3. Milan Brus Chotěmice 3,94.

Nejrychlejší voda: 1. Krotějov Sport 7,843 sekundy, 2. Špona Chářovice 7,93, 3. Šipoun 8,031.

Nejrychlejší proudaři: 1. Jan Kučera Krotějov Sport 16,25 sekundy, 2. František Janů Krotějov Sport 16,361, 3. Lukáš Válek Chotěmice 16,61.

Následovalo ocenění mužských týmů na 15. až 11. místě - zde si diplomy odnesly týmy Drahňovic z Benešovska, Českého Rudolce z Jindřichohradecka, Zdislavic a Daměnic z Benešovska a jedenáctí skončili hasiči z Kamenice nad Lipou v okrese Pelhřimov. Se zájmem pak všichni v sále shlédli videosestřih vítězných útoků ze všech čtrnácti kol letošních soutěží. Vyhlasila se taká nejoblíbenější soutěžní místa, což je pocta pořadatelům. Výsledek vzešel z hlasování týmů. Třetí příčku zaujal Bezděčín, druhý byl Chrbonín a vyhrály Chotěmice a získaly tak poukaz k návštěvě baru v košickém kulturním domě.

A pak už přišla na řadu TOP 10 v kategoriích mužů a žen a na jeviště postupně chodili - desáté ženy z Chválkova, které se letos dočkaly časem 18,85 svého rekordu, desátí muži z Jaronic na Českobudějovicku byli omluveni. Následovali devátí - ženy z Lomu u Tábora a muži ze Stoklasné Lhoty, poté osmí - hasičky z Ústrašic a hasiči z Dobronic u Chýnova. Sedmé místo letos obsadili muži ze Žďáru a ženy z Nové Včelnice na Jindřichohradecku. Šesté byly další zástupkyně hradeckého okresu ze Zdešova a muži ze Skrýchova u Malšic v okrese Tábor. Velká radost panovala u hasiček z Chrbonína, které pátým místem dosáhly svého největšího dosavadního úspěchu, mezi muži byl pátý tým Šipounu z Prachaticka. Čtvrté nejlepší ženy z Dvorců se omluvily, protože byly na svatbě členky týmu Kláry Adamovské. Vzkázaly, že tuto sezonu považují za smolnou co do počtu nedokončených pokusů. A při vyhlašování čtvrtého místa mužů přišlo velké loučení s týmem z Bohdalína, který touto sezonou po téměř deseti letech končí. Někteří jeho závodníci - jako Lukáš Válek nebo Honza Vašků, se příští sezonu objeví v jiných týmech, jiní už závodit nebudou. Soupeři vzdali borcům z Bohdalína čest a sem tam se nějaké oko i zalesklo. Třeba to není napořád, koneckonců i veteránské týmy, které nemají tak velkou soutěžní zátěž, jsou dnes poměrně mladé...

Kluci z Bohdalína řekli, že společné zážitky jim už nikdo nevezme, za největší úspěch považují čtvrté místo v hasičské extralize v roce 2016 v Letohradu a čas 16,34, který dali na extraligovém kole v Chotěmicích. "Po tomhle vytížení, kdy jsme od jara do podzimu trávili víkendy na soutěžích a mezitím bylo potřeba i trénovat, už někteří chtějí změnu. Děkujeme obci Bohdalín a klukům z Krotějova a Chotěmic, to jsou naši kamarádi," vzkázali hasiči z Bohdalína na rozloučenou.

Hlavní poháry ročníku 2019 vybojovali:

v kategorii Veteránů - 1. místo Svaté Pole, 2. místo Lom u Tábora, 3. místo Želeč

v kategorii Ženy - 1. místo Bezděčín, 2. místo Chotěmice, 3. místo Slapy

v kategorii Muži - 1. místo Krotějov Sport, 2. místo Špona Chářovice, 3. místo Chotěmice

Nemohlo chybět ocenění hlavních organizátorů Táborské hasičské ligy - Jiřího Kubeše, Marcely Smolíkové, Ondřeje Mrzeny a Patrika Baláže. A pak už spustil moderátor soutěží Jarda Hájek diskotéku a venku v předsálí se rozjel fotokoutek.

V Týdeníku Táborsko přineseme další postřehy, popovídání s vítězkami z Bezděčina, které se dočkaly prvenství po dvou bramborových medailích, i s odcházejícími členy vítězného týmu hasičů Krotějov Sport.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace