Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Velký požár v Budeči likvidovalo deset jednotek hasičů ze dvou krajů

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

BUDEČ - Deset jednotek hasičů zasahovalo celou sobotu v obci Budeč, kde došlo k rozsáhlému požáru víceúčelového zařízení. Požár byl na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje ohlášen v sobotu 11. května krátce před osmou hodinou ranní. Oznamovatel hlásil na tísňovou linku, že již vidí plameny šlehající ze střechy.

 

K požáru byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Dačice a Jindřichův Hradec, v rámci mezikrajské výpomoci si Jihočeši vyžádali profesionální jednotku ze stanice Jemnice. Českobudějovičtí profesionální hasiči pak na požářiště dodali další láhve ve vzduchem a další dýchací přístroje. Z dobrovolných jednotek byli svoláni dobrovolní hasiči obcí Dačice, Budeč, Studená, Budíškovice, Staré Hobzí a z Kraje Vysočina jednotka SDH obce Želetava.

Požár v době příjezdu hasičů likvidoval plamenným hořením celou střechu objektu s půdorysem 100 x 15 metrů. Dokud nebyl proveden řádný průzkum stavu objektu, hasily jednotky střechu nejprve pouze zvnejšku. Po průzkumu, který byl veden včetně termokamery, bylo možné jít dovnitř. Zde nikdo nebyl, nemáme hlášené žádné zraněné osoby.

Přibližně po hodině dostali hasiči požár pod kontrolu, velitel zásahu hlásil lokalizaci v 9.20. Pro úplnou likvidaci požáru bylo nutné celou střechu rozebrat a postupně dohasit. Ze Záchranného útvaru HZS ČR, sídlícím v Hlučíně, bylo do Budeče povoláno rypadlo. Tím hasiči střechu rozebrali a dohasili. Rypadlem byl také stržen komín.

Zcela zlikvidován byl požár v 15.42. Okolo 17. hodiny velitel zásahu část jednotek vrátil na základny. Před 22. hodinou pak zásah ukončily další profesionální jednotky včetně Záchranného útvaru. Na požářišti zůstaly pouze jednotky SDH obcí Budíškovice, Budeč a Studená pro monitoring a případné dohašování. - Škoda byla vyčíslena na 10 miliónů korun, ve stejné výši jsou i uchráněné hodnoty. Příčina vzniku požáru je v šetření Policie ČR.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace