Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Včely bzučí mezi a a gis

    Čtvrtek 17.10 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

    Přednáška.

  • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

    Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 

Víkend pro dobrou věc je za dveřmi

CHYŠKY – Víkend 8. a 9. července v Chyškách nebude patřit jen pouti, ale také dobré věci. Po dvou letech se tam opět uskuteční Víkend pro dobrou věc. Návštěvníci se mohou těšit v rámci charitativní akce jak na sobotní zábavu v kulturním domě, kde v původním složení vystoupí po třiceti letech kapela Paradox, tak na nedělní exhibiční utkání na fotbalovém hřišti, které odstartuje úderem 13. hodiny. Stejně jako předloni, kdy se vybralo 42 500 korun, bude hrát místní tým proti Výběru Josefa Bardy, známého trenéra letitých zkušeností, za jehož manšaft opět nastoupí i významné sportovní osobnosti.


Tím největším lákadlem bude asi účast historicky nejlepšího střelce fotbalové reprezentace Jana Kollera, který pochází z jihočeské Smetanovy Lhoty. To ale není všechno, dorazí třeba dva jihočeští hokejisté, kteří budou působit od sezony 2017–18 v extraligovém Litvínově – brankář Pavel Kantor a obránce Stanislav Dietz, či volejbalista a trojnásobným mistr republiky s budějovickým Jihostrojem David Juračka.

Pro Lucinku z Písku

O poločasové přestávce zmíněného zápasu bude předán finanční dar, který se na akci vybere. Tentokrát návštěvníci akce podpoří Víkendem pro dobrou věc malou Lucinku Sukovou z Písku, která při autonehodě přišla o ruku a dlouhodobě se léčí po komplikovaných zlomeninách. Potřebovala by robotickou protézu, která je ovšem příliš drahá a pojišťovna ji v plné výši nehradí. „Pro začátek musím říct, že dětí, kterým bychom rádi pomohli, je mnoho. Tentokrát jsme se s druhým organizátorem Tomášem Turkem dohodli, že pomůžeme právě Lucince. Kontakt jsme sehnali přes moji ženu, která je dětskou lékařkou v písecké nemocnici,“ dodal Jakub Barda, kterému s organizací výrazně pomáhá mimo jiné i sestra Nina. A jak mohou přispět samotní návštěvníci akce? „Přímo na akci budou připravené kasičky, do kterých se bude vybírat. Lucince a její mamince pak půjde i veškerý příjem ze vstupu na sobotní zábavu, který bude 99 korun,“ uzavřel. Hrdým partnerem akce jsou Milevské noviny.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace