banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

    Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

  • Lidské tělo: pohybový aparát

    Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

    Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

Vimperk bude řešit situaci s auty pendlerů na parkovišti pod školou

Parkoviště pod ZŠ Smetanova ve Vimperku.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Parkoviště pod ZŠ Smetanova ve Vimperku.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

VIMPERK – Frekventované vimperské parkoviště pod základní školou ve Smetanově ulici se dočká změny režimu a dopravního značení. Radnice tak na popud dopravní komise bude reagovat na to, že pendleři tu nechávají stát svá auta a na parkovišti se pak obtížně parkuje rodičům, když sem vozí děti do školy nebo je přijíždí vyzvednout.

 

„Soukromý dopravce tam na zastávce nabírá zaměstnance, kteří pracují v Německu. A oni si na tom parkovišti nechávají auta, jedou na směnu do Německa a to auto tam stojí v podstatě deset hodin," vysvětlil situaci místostarosta Zdeněk Kuncl. Přeplněnost parkoviště pak je problém hlavně v době, kdy sem rodiče vozí děti do školy nebo je vyzvedávají.

Město proto změní na parkovišti režim, ale zcela proti pendlerům nepůjde. Půlka parkoviště zůstane v dosavadním režimu a na druhé půlce se bude smět parkovat jen po omezenou dobu asi dvou hodin. V tomto školním roce už to radnice nestihne, ale nové dopravní značení by se tu mělo objevit zřejmě do září.

Podle informací radnice je také dopravce ochoten situaci řešit a hledá jiné místo, kde by pendlery nakládal. Problém komplikuje také to, že Vimperk pro podobné účely nemá žádné záchytné parkoviště.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace