Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Vimperk nakonec požádá o dotaci na panelové sídliště

VIMPERK – Vimperští zastupitelé nakonec podpořili plán vedení radnice a aktualizovali plán regenerace místního sídliště Míru. Město tak může požádat o dotaci, která může částečně snížit náklady na rekonstrukci první části Mírové ulice, která je na sídlišti už v plném proudu.

 

Vedení města potřebovalo ke schválení i hlasy opozice, protože na původně neplánované jednání zastupitelů jich do městského kulturního střediska přišlo jen dvanáct a pět jich chybělo. A pro aktualizaci plánu a tím pro podání dotace, která může dosáhnout až šest milionů korun, nakonec hlasovali všichni přítomní - včetně bývalého vedení města, které je s tím současným názorově na kordy.

Žádost by nakonec měla přinést radnici i zkušenosti s dotačním programem Státního fondu rozvoje bydlení a v plánu je s regenerací sídliště pokračovat. „Ten dotační program bude pokračovat i příští rok," řekl zastupitelům starosta Pavel Dvořák. Dotace je důležitá i proto, že radnice zahájila nebo ještě chce zahájit velmi finančně náročné investice například do stavby krytého bazénu a rozsáhlé rekonstrukce ulice 1. máje, schválila si na ně v zastupitelstvu úvěr, a každá dotace umožní zadlužovat se méně.

Plán regenerace sídliště počítá s regenerací veřejných ploch sídliště stavěného před listopadem 1989. Nyní se rekonstruuje za zhruba 28 milionů korun spodní část Mírové ulice. Tu je v plánu minimálně částečně zjednosměrnit. Plán regenerace je variabilní a je na zastupitelstvu, v jakém pořadí se do jednotlivých částí pustí.

K projektu regenerace sídliště se vyjadřovali i jeho obyvatelé. A ukázalo se, že lidé jsou tu s řadou věcí spokojenější než by se dalo čekat u starého sídliště. Většině třeba vyhovuje počet dětských a sportovních hřišť, i když by uvítali jejich lepší vybavení. Velká spokojenost je tu také třeba se systémem ukládání komunálního odpadu. Za velmi nedostatečné ale obyvatelé označili naopak třeba možnosti pro venčení psů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace