banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Vimperk řeší, jak dál s vánočními trhy. Jsou dlouhodobý problém

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

VIMPERK – Vimperská radnice žádá veřejnost o nápady a podněty k vánočním trhům. Ty jsou ve městě problémem jak pro veřejnost tak, pro trhovce a účast na nich je malá. Proto chce město jejich koncepci změnit a s jejich novou podobou přijít už o příštím Adventu. K tomu, jak by měly trhy vypadat, se může vyjádřit i veřejnost v anketě, kterou město vypsalo. Dotazníky a podněty je možné posílat na radnici do konce ledna.

 

„Vánoční trhy jsou dlouhodobý problém tady ve Vimperku. Máme problém sem dostat stánkaře, protože oni nám říkají, že si tu nevydělají. A lidé zase říkají, že sem nikdo nejezdí. Je to začarovaný kruh," řekl místostarosta Zdeněk Kuncl. Dotazník, který město zveřejnilo na svém webu, se ptá třeba na sortiment, který by tu veřejnost chtěla nebo doprovodný program. Podněty a dotazníky je možné posílat na renata.leskova@mesto.vimperk.cz. Město by hlavně rádo, aby trhy byly reprezentativnější a lidé a stánkaři si přišli více na své. „Rozhodně příští rok už ne takovou formou jako letos," dodal místostarosta.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace