Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Swing Band Tábor

  neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

  Koncert.

 • Bartolomějské posvícení

  neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

  Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Vimperské kulturní středisko vede nově Tomáš Jiřička. Na co chce navázat?

Tomáš Jiřička. , Autor: Archiv Tomáše Jiřičky.

Tomáš Jiřička.     Autor: Archiv Tomáše Jiřičky.

VIMPERK – Vedení vimperského kulturního střediska se ujal Tomáš Jiřička. Nahradil Jaroslava Pulkrábka, který po zhruba devatenácti letech vedení střediska na svůj post rezignoval v závěru minulého roku, aby jak řekl „usnadnil proklamované zefektivnění práce a optimalizaci střediska“. Ve výběrovém řízení na nového ředitele uspěl právě Tomáš Jiřička. Jaké jsou jeho plány, nám řekl v minirozhovoru.

 

S jakými zkušenostmi z oblasti kultury a řízení do nové funkce přicházíte?
V Městském kulturním středisku Vimperk jsem už pracoval v letech 1998 až 2000 jako samostatný kulturní referent a zástupce ředitele. Bylo to v době, kdy byla dokončena rekonstrukce kina Šumava na víceúčelový sál.

Jaké máte plány? Na co se chcete zaměřit?
Velkou "výzvou" je pro mne přitáhnout na kulturní akce děti a mládež, tak aby měli zájem o kulturu, aby se do kulturního dění aktivně zapojovali a nesledovali pouze "virtuální" svět internetového prostředí.

Na co dobrého budete chtít navázat?
Je to zvláštní situace, protože v roce 2000 mě v na MěKS Vimperk střídal Jarda Pulkrábek a dnes je to opačně. A na co budu navazovat? Je toho celá řada a budu velmi rád v tom pokračovat - například Vimperský Kašpárek, Mezi pivovary, Šumava Litera... Určitě ještě stojí za zmínku spolupráce s místními spolky a subjekty, kteří pořádají kulturní akce v našem městě - bez nich by to nešlo a moc si této rozjeté spolupráce vážím.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace