Kdy a kam

 • Zastavení v čase

  středa 20.2 16:30 - Strakonice, Šmidingerova knihovna, Pobočka za parkem

  Krátké setkání, ztišení, verše Edgar Allan Poe, poetická próza John Steinbeck.

 • Pjér la Šéz a Jindřich Jašík

  středa 20.2 18:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Beseda na téma: nemoc vs. duševní moc.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vimperské kulturní středisko vede nově Tomáš Jiřička. Na co chce navázat?

Tomáš Jiřička. , Autor: Archiv Tomáše Jiřičky.

Tomáš Jiřička.     Autor: Archiv Tomáše Jiřičky.

VIMPERK – Vedení vimperského kulturního střediska se ujal Tomáš Jiřička. Nahradil Jaroslava Pulkrábka, který po zhruba devatenácti letech vedení střediska na svůj post rezignoval v závěru minulého roku, aby jak řekl „usnadnil proklamované zefektivnění práce a optimalizaci střediska“. Ve výběrovém řízení na nového ředitele uspěl právě Tomáš Jiřička. Jaké jsou jeho plány, nám řekl v minirozhovoru.

 

S jakými zkušenostmi z oblasti kultury a řízení do nové funkce přicházíte?
V Městském kulturním středisku Vimperk jsem už pracoval v letech 1998 až 2000 jako samostatný kulturní referent a zástupce ředitele. Bylo to v době, kdy byla dokončena rekonstrukce kina Šumava na víceúčelový sál.

Jaké máte plány? Na co se chcete zaměřit?
Velkou "výzvou" je pro mne přitáhnout na kulturní akce děti a mládež, tak aby měli zájem o kulturu, aby se do kulturního dění aktivně zapojovali a nesledovali pouze "virtuální" svět internetového prostředí.

Na co dobrého budete chtít navázat?
Je to zvláštní situace, protože v roce 2000 mě v na MěKS Vimperk střídal Jarda Pulkrábek a dnes je to opačně. A na co budu navazovat? Je toho celá řada a budu velmi rád v tom pokračovat - například Vimperský Kašpárek, Mezi pivovary, Šumava Litera... Určitě ještě stojí za zmínku spolupráce s místními spolky a subjekty, kteří pořádají kulturní akce v našem městě - bez nich by to nešlo a moc si této rozjeté spolupráce vážím.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace