Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Vimperský majáles začíná týden trvajícím doprovodným programem

Ilustrační foto.  , Autor: www.majalesvimperk.cz

Ilustrační foto.     Autor: www.majalesvimperk.cz

VIMPER – S pondělkem 13. května začne ve Vimperku program místního hudebního festivalu Majáles Vimperk. Ten už popáté připravují party místních nadšenců spojených ve spolcích Mission Vimperk, v Muzejním spolku Vimperského panství a Vimperk žije s Prostorem Vimperk a také s podporou vimperského městského kulturního střediska. Festivalu, který se bude konat 18. května v bývalém letním kině, předchází zítra startující doprovodný program.

 

„Velmi pestré spektrum akcí proběhne v takzvané Majálesové zóně. Ta tentokrát vyroste na Pivovarském náměstí naproti vimperskému gymnáziu a návštěvníci se mohou těšit například na cyklistický závod Vimperské schody, besedu s biskupem Václavem Malým, cestovatelskou přednášku Tadeáše Šímy z Prachatic a Tomáše Marka z Vimperka oblíbenou PechaKucha Night nebo koncert legendárních Prago Union a to vše za dobrovolné vstupné," řekl jeden z organizátorů Šimon Blaschko.

Samotný festival se bude konat v sobotu 18. května od dvanácti hodin a jeho hlavní hvězdou tentokrát bude zpěvák Ben Cristovao. Přijede také nestárnoucí Vypsaná Fixa nebo Sto zvířat a budějovické trio VEES. Nebude také chybět pohádka pro nejmenší na úvod programu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace