Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Sociální sítě

  Úterý 12.11 9:00 - Milevsko, KD

  Přednáška.

 • Zdravotní pojišťovna MV ČR

  Úterý 12.11 13:00 až 16:00 - Milevsko, KD

  Mobilní pracoviště.

Zobrazit všechny události
 

Volarští otevřeli po dvou letech opravený bazén!

 Autor: Tomáš Přibyl

    Autor: Tomáš Přibyl

VOLARY – Volarská radnice dnes za velkého zájmu veřejnosti slavnostně otevřela zrekonstruovaný krytý plavecký bazén. Ten je nyní jediným funkčním krytým bazénem na Prachaticku, protože prachatický se rekonstruuje a stavba vimperského se teprve připravuje.

 

Veřejnost se otevření zúčastnila v hojném počtu. Zaplnila vstupní prostor, kde se měla přestřihávat páska a ta se tak musela přestřihnout přímo u bazénové vany. Město začalo projekt na rekonstrukci připravovat podle starostky Martiny Pospíšilové v roce 2015. „Bylo to ve shodě v zastupitelstvu i ve městě," řekla.

Rozhodnuto bylo, že se ponechají čtyři plavecké dráhy. Bazén se tedy zúžil o dvě dráhy a na jejich místě přibyl bazének pro děti a whirpool bazének. Už loni tu také vyrostl nový saunový svět. Bazén, který je nejstarším bazénem na Prachaticku, tak vypadá jako nový.

Město se přitom potýkalo s problémy s první firmou, která vyhrála výběrové řízení na dodavatele. „S tou firmou byly týden co týden čím dál tím větší problémy," řekla Martina Pospíšilová. Nakonec město firmě smlouvu vypovědělo a hledalo novou. Proto se dvacetimilionová rekonstrukce protáhla o zhruba rok.

Při slavnostním otevření se dlouze děkovalo – zastupitelům, odboru investic, místním firmám, které se na rekonstrukci podílely a hlavě pak strakonické firmě Protom, která rekonstrukci letos od dubna do srpna provedla. Její zástupce František Peterka pak se starostkou přestřihl pásku a bazén slavnostně otevřel. Vděčnost města druhé firmě, která vytrhla radnici trn z paty, byla velká.

A veřejnost opravený bazén přivítala. Nejčastěji tu zaznívalo z úst příchozích: „Vypadá to moc pěkně. – Vždyť to trvalo dva roky, tak by mělo."

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Zdeňka 

  Reagovat

   

  My jsme moc rádi!

  Vloženo 3.9.2018 22:26:36

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace