Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Volary budou nového starostu volit v pondělí v podvečer

Volarská radnice. Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Volarská radnice. Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

VOLARY – Ustavující zasedání nového volarského zastupitelstva se uskuteční v pondělí 5. listopadu od sedmnácti hodin. Tradičně se zastupitelé na první jednání sejdou ve společenském sále radnice a ne v zasedací místnosti, kde se schází obvykle. Důvodem je to, že do společenského sálu se vejde více návštěvníků z řad veřejnosti. Jednání svolala dosavadní starostka Martina Pospíšilová a bude ho řídit do zvolení nového starosty. Tím se má stát podle povolebních dohod Vít Pavlík.

 

Volarské volby vyhrál trochu nečekaně dosavadní místostarosta Ladislav Touš a Jihočeši 2012, které vedla do voleb starostka Martina Pospíšilová. Ta skončila na třetím místě v počtu hlasů a ve vítězném hnutí došlo několik dní po volbách k názorovému rozkolu. Vít Pavlík a Stanislav Haladej se rozhodli vytvořit koalici s ODS, ČSSD, ANO a HNHRM. Ta bude mít podporu jedenácti hlasů z patnácti.

Ladislav Touš, Martina Pospíšilová a Václav Pelech a KSČM míří do opozice. Místostarostkou se má stát Jana Bártová (ČSSD) a v radě budou ještě Zdeněk Háva (HNHRM), Petr Horálek (ODS) a Václav Bajčík (ANO).

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace