Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Vyřeší sjezdy a trasy pro cyklisty v kopcích kolem Prachatic konečně pracovní skupina?

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatické opozici se povedl husarský kousek. Podařilo se jí rozštěpit koalici v otázce tras pro cyklisty, které by jim měly sloužit pro jízdu v terénu i sjezdy. Místostarosta Miroslav Lorenc a Zdeněk Kollar z KSČM podpořili nakonec návrh Pro Prachatic, aby k tomu vznikla pracovní skupina zastupitelstva. V té by měly mít zástupce všechny subjekty zvolené do zastupitelstva. Opozice se tím pokouší rozhýbat projekt, který koalice v minulém volebním období uspala.

 

Otázka sjezdové stezky pro cyklisty z Libína se řešila v předminulém volebním období. Dovedla se až před přípravu projektu, ale s příchodem současné koalice v minulém volebním období projekt usnul. Robert Zeman proto přišel s návrhem na zřízení pracovní skupiny, která by se trasami pro cyklisty v horském terénu kolem města měla zabývat. „V této chvíli si myslím, že je to nadbytečné proto, že tím byl pověřen místostarosta Miroslav Lorenc. Některé úkony už začal realizovat. Myslím, že bude dostačující, když se mu ta pravomoc ponechá," řekl starosta Martin Malý.

Opozice ale naopak za pracovní skupinu bojovala. „Když se to má dělat pořádně, je to na víc než na jedno volební období," podpořil širokou politickou shodu, kterou by skupina měla najít, zastupitel Michal Piloušek. „Ty skupiny odvedly svou práci a díky nim máme vyřešenou vodu nebo tepelné hospodářství," řekl Robert Zeman a připomněl, že podobné skupiny řešily ve městě složité problémy a vyřešily je úspěšně. Argumentace, proč by pracovní skupiny neměly být vhodnější k hledání nejlepšího řešení, od koalice nezazněla. „Názory se tříbí v debatě a debata je lepší v týmu," řekl Jakub Nepustil.

Koalice si také vyslechla své, kvůli tomu, že tento projekt nechala usnout. „Nejsem si jistý, jestli ty rozvojové projekty chce vůbec dělat. Mé zkušenosti s vámi jsou, že to buď nechcete, nebo neumíte. – V terénu u nás je to mimořádně dobrá věc, která by městu mohla pomoct," řekl Jan Bauer.

Místostarosta Miroslav Lorenc řekl, že už v této oblasti za sebou má několik schůzek. Plánuje se také cesta na podobné trasy, díky které by se měly získat zkušenosti. Oslovil i Václava Sosnu, který patří k iniciátorům této myšlenky. A sám se proti myšlence skupiny nepostavil. „Přivítám veškerou pomoc. Nebráním se pracovní skupině," řekl Miroslav Lorenc. V té chvíli ale jako by starosta Martin Malý zapomněl, že je místostarostův politický partner a ne vládce a neodpustil si k Miroslavu Lorencovi poněkud panovačnou poznámku: „Ale ne touto formou..."

Nakonec se ale místostarosta Miroslav Lorenc se Zdeňkem Kollarem nečekaně připojili k opozici a skupinu podpořili. Proti ní se postavili jen Nezávislí a ČSSD. „Na starosti si to vezme pan místostarosta, který tuto skupinu určitě bude rád vést," dodal k výsledku hlasování starosta Martin Malý.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace