Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kreativní dílnička

    pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

    Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

  • Postavme se na své nohy

    pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

    Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

Výrobky pro dětské tvoření se rodí ve firmě JIRI MODELS v Písku

I další zájemci se mohou stát členy týmu JIRI MODELS.

I další zájemci se mohou stát členy týmu JIRI MODELS.

JIRI MODELS je ryze česká akciová společnost, kterou otec a syn Žofkovi z malého soukromého vydavatelství rozvinuli v moderní firmu, v níž pracuje na 30 lidí a dosahuje ročního obratu kolem 150 milionů korun. Vyrábí výtvarné sety, omalovánky nebo oblíbené aktivity knížky, které zároveň umožňují dětem s knihou aktivně pracovat. Dále například pěnové knihy pro nejmenší včetně pohádkového polštáře, tužky, pastelky a vodovky pro kreativní tvorbu, také puzzle anebo třeba samolepky na zeď či svítící tužky, které jsou mezi zákazníky dlouhodobě velmi oblíbené. Cílovou skupinou jsou děti ve věku 3 až 8 let. Výrobky zdobí obrázky podle uzavřených licenčních smluv – postavičky z dílny Walta Disneyho, prasátko Peppa, Hello Kitty, Mimoni, ale i český Krteček.

 

„V Čechách jsme jediní, kdo má licenci od Walt Disney company na aktivity knížky, ale i v některých další segmentech nemáme v Čechách konkurenci," říká výkonný ředitel společnosti JIRI MODELS Radim Špilauer. Studio grafiků a designérů, kde nové návrhy výrobků vznikají, sídlí v Písku. Nedávno se celá společnost přemístila na novou adresu do Technologického parku v bývalých kasárnách, kde se postupně usídlují i další dynamicky se rozvíjející firmy. Samotné produkty firmy JIRI MODELS se pak vyrábějí v Číně. „Všichni tamní dodavatelé musí splňovat náročnou certifikaci od licencorů, jejichž postavičky na výrobcích využíváme. Licencoři výrobky vnímají jako svou reprezentaci, a proto trvají na špičkové kvalitě," říká Radim Špilauer. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost, každý typ výrobku se na ni testuje. Firma má mimo jiné i FSC certifikace, to znamená, že například vše ze dřeva musí být vytěženo legálně, v odpovědném systému hospodaření a vyrobeno z obnovitelných zdrojů. „Výrobky pak z Číny putují do českých obchodů a na export po celé Evropě," dodává výkonný ředitel.

Hledají se další členové týmu

V novém působišti firma JIRI MODELS aktuálně doplňuje a rozšiřuje tým, což může být zajímavá výzva pro schopné a kreativní lidi. Jedna z důležitých pozic, kterou chce společnost obsadit, je například obchodní ředitel. Jeho úkolem je rozvíjet obchodní strategii a kontakty s partnery z celé Evropy i dalších zemí a má na starosti tým obchodníků pro export i domácí trh.

Obchodníci – exportéři komunikují se zahraničními partnery. Většinou v angličtině, další cizí jazyk je výhodou. Cestují na papírenské a hračkářské veletrhy a tam vedou jednání. Obchodníci pro domácí zákazníky se starají o kontakt s velkoobchody a dalšími tuzemskými obchody jako jsou papírnictví a hračkářství. Obchodní ředitel vedle těchto dvou obchodních skupin řídí také manažera pro klíčové zákazníky, což jsou řetězce jako Tesco, Kaufland nebo Wiky. „Na pozici obchodního ředitele hledáme zdatného obchodníka, energického, který má drive, zkušeného v obchodování, a který zároveň umí vést lidi, plánovat a vyhodnocovat jejich práci a motivovat je," říká Radim Špilauer. „Do týmu obchodního ředitele bychom uvítali i šikovného exportního manažera, který přímo komunikuje se zahraničními zákazníky, nabízí jim naše výrobky a služby. Pro zákazníky vytváří nabídky, oslovuje je a prodává do celé Evropy. U exportního manažera je nezbytné, aby zahraniční zákazníky navštěvoval, znal jejich podmínky. Jeho úkolem je rovněž vyhledávat nové zákazníky," dodává Špilauer.

Další zajímavou pozicí je manažer pro významné zákazníky v Čechách, který se stará o výše zmíněné velké obchodní řetězce, kam firma dodává svůj sortiment. I tato pozice je momentálně pro schopného aktivního obchodníka otevřená.

Z jiného ranku je pozice art directora JIRI MODELS. V jeho kompetenci je rozhodovat, jaké výrobky, v jakých licencích a v jakém stylu bude společnost JIRI MODELS vyrábět. Art director je v přímém kontaktu s licencory. Musí znát, co si právě trh žádá, aby rozhodl, jaké licence má firma nakoupit. Art director řídí kreativní tým, který postavičky ze získaných licencí využívá v návrzích výrobků. Dále dohlíží na vývoj jednotlivých nových výrobků a hlídá termíny.

Obchodní i art ředitel jsou členy nejužšího vedení společnosti a podílejí se na její strategii.

Z Písku do světa

„Nabízíme práci v úžasném prostředí a s úžasnými produkty, ve firmě, která má snahu být vždy o řád výš než konkurence v designu i kvalitě zpracování," říká Radim Špilauer. To oceňují i obchodní partneři, od The Walt Disney company obdržela firma JIRI MODELS prestižní ocenění za nejlepší rozvoj výrobkového portfolia v roce 2016.

„Jsme nároční. Hledáme schopné a šikovné lidi, kteří chtějí aktivně pracovat na vlastním rozvoji a přispívat k našemu společnému úspěchu. Aktivita je vítána, specifika naší práce nové kolegy rádi naučíme," říká Radim Špilauer.

Vedení i zaměstnanci mají velikou chuť společnost dál rozvíjet a vylepšovat výrobky i služby zákazníkům. Kdo chce být u toho, je vítán. S pohádkovými postavičkami a výrobky pro děti se aktivním a schopným lidem ve firmě JIRI MODELS otevírá svět.

-pr-

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace