Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Z MS V CYKLOKROSU. Dvojice Češek se do první desítky nevešla. Kateřinu Nash zradila přehazovačka

Pavla Havlíková dojela v elitní kategorii žen až na 27. místě. , Autor: Josef Janda

Pavla Havlíková dojela v elitní kategorii žen až na 27. místě.     Autor: Josef Janda

VALKENBURG – Elitní ženský závod nabídnul českým fanouškům snahu Kateřiny Nash a Pavly Havlíkové. Loňská bronzová medailistka Nash vstoupila do závodu velmi dobře a v klidu kontrolovala první desítku, v jednu dobu okupovala dokonce 4. místo. V její neprospěch však rozhodlo poslední kolo. Kateřina Nash namotala přehazovačku a s nepojízdným kolem se vydala na dlouhou pouť do depa. Osudové zdržení znamenalo nakonec propad na konečnou 12. příčku.

 

Mistryně republiky Pavla Havlíková se trápila po celý závod a 27. místo nemůže být pro desátou z táborského mistrovství Evropy vůbec uspokojivé.

Souboj o titul mistryně světa byl velmi dramatický. Už v průběhu prvního ze čtyř kol šla do čela obhájkyně titulu Sanne Cant z Belgie. Po tradičně pomalejším startu se na ni trpělivou jízdou dotáhla ve druhém okruhu Američanka Katherine Compton. Fanoušci tak viděli napínavý souboj až do posledních metrů. Rozhodující útok přišel v technické pasáži ve sjezdu, kde Belgičanka své sokyni odskočila a s přehledem uhájila své vítězství. V boji o třetí místo byla úspěšnější domácí Lucinda Brand, která zdolala Christine Majerus z Lucemburska.

Ženy Elite (41 startujících):

1. Sanne Cant (Belgie), 2. Katherine Compton (USA) +0:12, 3. Lucinda Brand (Nizozemsko) +0:26, 4. Christine Majerus (Lucembursko) +0:55, 5. Elisabeth Brandau (Německo) +1:26, … 12. Kateřina Nash (Česká republika) +2:55, 27. Pavla Havlíková +6:11.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace