Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

  Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

 • Lidské tělo: pohybový aparát

  Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

  Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

Zabrání změny odchodům zdravotních sester?

České zdravotnictví podle evropského hodnotícího indexu předběhlo i některé stát západní Evropy. Posuzovala se napříkald dostupnost péče či vybavenost pracovišť. Bohužel letitou bolístkou zůstává personální obsazení, především sester je prostě zoufale málo. Běžně se stává, že do regionálních nemocnic za celý rok nastoupí 1 - 3 nové sestry. Starší sestry pak přesluhují, jsou unavené a přetížené. Uvidíme, zda například zavedení zkráceného modelu vzdělání pro všeobecné sestry, kratší adaptační období či navýšení platů je tou změnou, která přinese kýžený efekt a přivede do zdravotnictví nové pracovní síly.

 

Osobně se ale obávám, že to nebude stačit a nezbude nám než doplnit sesterský kádr pracovnicemi z východních zemí. Ty by o práci v našem zdravotnictví stály, ale nikdo se nemá k tomu, aby jim otevřel cestu a pomohl. Situace totiž není zoufalá – alespoň prozatím.

Uvidíme, zda 10 procentní zvýšení platů a zkrácení studia zatraktivní povolání sestry ve směnném provozu, kdy potřeby rodiny jdou stranou a péče o bližní je skutečným posláním.

MUDr. Martin Gregora,

člen dozorčí rady Jihočeské nemocnice a primář dětského oddělení Strakonické nemocnice

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Zdravotní sestra 

  Reagovat

   

  Sester málo není,ale není pomocný personál,dále sestry suplují práci administrativních pracovníků,sociálních pracovníků,lékařů a samozřejmě pomocného personálu včetně uklízečky.Špatné vedení,špatná organizace práce.Ryba smrdí od hlavy!!!

  Vloženo 14.2.2017 15:26:21

 • Strakoňák 

  Reagovat

   

  Otec tohoto lékaře byl uznávaná kapacita. Ale tohleto....no...nemám slov.

  Vloženo 22.1.2017 21:05:07

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To musela být tehdy schopná dozorčí rada, když tam před lety OPRAVDU jedna dáma něco vytunelovala.

  Vloženo 22.1.2017 21:04:21

 • ptám se, jestli je to pravda 

  Reagovat

   

  Nezrušili náhodou ve Strakonicích nějaké oddělení, protože z něj nějaká MUDr. udělala tunel?

  Vloženo 22.1.2017 18:06:22

 • Sestra 

  Reagovat

   

  Doktoři plat - 80-100 tisíc měsíčně, sestra s vysokoškolským vzděláním, která všechno za něj dělá, nemá čas na rodinu, protože maká soboty, neděle, noční, svátky, 20 tisíc hrubého. Nevidíte ten nepoměr pane doktore?

  Vloženo 15.1.2017 10:50:42

  • zdravotní sestřička 

   Reagovat

    

   Máte pravdu. Ještě doplním, že na noční sestra hlídá, stará se. Doktor má extra příplatek za pohotovost, ale spinká v klidu v nemocničním pokoji (pro lékaře), a když to sestra probudí kvůli akutnímu problému pacienta, tak je na ní pan doktor sprostý a neomluví se jí ani později.

   Vloženo 22.1.2017 18:04:26

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace