Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Soukromé rozhovory

    pondělí 11.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

  • Výroční koncert bývalých absolventů ZUŠ

    pondělí 11.11 18:00 - Strakonice, Sál MěKS

Zobrazit všechny události
 

Začátek srpna bude v Písku patřit jazzu

PÍSEK - Za týden, v pátek 4. srpna, se uskuteční v Palackého sadech festival Jazz in Písek, který nahradí původní akci Bohemia jazz fest. Program připravuje Centrum kultury města Písek. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou hudební nabídku.

Hlavním hostem večera bude Nat Osborn Band z New Yorku, který představí repertoár založený na mixu „old-school“ z dob éry George Gershwina v moderním podání a dalších vlivů od funku, jazzu až po indie-rock. Kapela se skládá ze skvělých hudebníků, kdy každý přináší k Osbornovým nápaditým písním svůj vlastní unikátní zvuk.

V programu vystoupí další skvělé kapely. Mezi české jazzmeny se řadí Pavel J. Ryba & The Fish Men s kapelou ve složení Pavel J. Ryba, Petr Valášek, Tomáš Křemenák a Jiří Kollman. Show mimořádně technicky disponovaného baskytaristy, o kterém hovoří s uznáním muzikanti a posluchači na celém světě. „O jeho kvalitě svědčí i přehled Rybovy koncertní dráhy od Evropy přes Rusko až po USA, Argentinu, Chile… “  

Mladé české jazzmany bude na festivalu Jazz in Písek reprezentovat uskupení Výborný Trio ve složení Jiří Výborný, Radim Sládek a Matěj Diviš. Jiří Výborný je ostřílený baskytarista a ukulelista, který si k sobě přizval skvělého hammondistu a klávesáka Radima Sládka a úžasného bubeníka Matěje Diviše. Hrají převážně melodické písně světových baskytaristů, ale i funky, jazz a latinsko-americké rytmy.

V rámci doprovodného programu Jazz in Písek můžete navštívit od 17.00 koncert Jakuba Zomera a pak Srnkovy filmové melodie v domu U Slona.  Festival Jazz in Písek začíná od 18.00 v Palackého sadech. Vstup je zdarma.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace