Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Žádná oddělení se v jihočeských nemocnicích rušit nebudou

JIŽNÍ ČECHY - Skladba i počet lůžek v jihočeských nemocnicích zůstanou ve stávající podobě. V průběhu měsíce května a června k této dohodě dospěli zástupci zdravotnického holdingu Jihočeské nemocnice a Všeobecné zdravotní pojišťovny při jednáních o nových rámcových smlouvách a spektru péče na dalších pět let.

„Rámcové smlouvy na období pěti let by měly být podepsány oběma stranami odhadem do konce října. Jsme velmi rádi, že jednání probíhala konstruktivně a dohodnuté závěry jsou pro jednotlivá zdravotnická zařízení a jejich další budoucnost pozitivní," komentuje dohodu hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. Dohoda s největší zdravotní pojišťovnou je rozhodující, proplácí nemocnicím největší objem výkonů.

V nezměněné podobě zůstanou i jednotlivá oddělení nemocnic, ačkoliv si VZP na prahu jednání určitá omezení v menších okresních nemocnicích přála. „Zástupci jihočeských nemocnic se s VZP domluvili na tom, že počet i skladba lůžek na jednotlivých odděleních jihočeských nemocnic zůstanou stejné. Nynější stav je vyhovující z hlediska kvality i dostupnosti zdravotní péče, takže nebudeme nikde rušit péči ani lůžka," shrnuje výsledky jednání člen představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Michal Čarvaš.

 

V průběhu prázdnin ještě dojde k jednání o aktualizaci seznamu nasmlouvaných výkonů mezi jednotlivými jihočeskými nemocnicemi a krajskou pobočkou VZP. Obě strany projevily zájem uzavřít do konce letošního roku nové rámcové smlouvy na pět let se všemi jihočeskými nemocnicemi.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace