Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Najdi ztraceného čerta

  Čtvrtek 5.12 16:30 až 18:00 - Náměstí Míru, Jindřichův Hradec

 • Vánoční koncert

  Čtvrtek 5.12 18:30 až 20:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 

Záhada. V budově krajského úřadu se kradlo. Na vrátnici nebyli bdělí?

AKTUALIZOVÁNO - 27.11.2018 23:13

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí policisté vyšetřují případ krádeže peněženek v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici U Zimního stadionu. Neznámý pachatel ve středu 14. listopadu v době od 12.09 do 12.10 hodin z jedné kanceláře odcizil peněženky s penězi. Škoda byla vyčíslena na více než osm tisíc korun. Věc má ale skoro parametry detektivky. Krajský úřad totiž patří snad k nejstřeženějším objektům veřejné správy, bez předložení občanky se tam prakticky nedá proniknout.

 

Policie dnes vydala obligátní výzvu, že se má přihlásit svědek z fotografie: „Policistům se podařilo zajistit fotografii velmi důležitého svědka případu, kterého žádáme, aby se nám přihlásil na obvodním oddělení České Budějovice – město, ulice 28. října č. 1, telefon 974 226 700 případně na lince tísňového volání 158. Zároveň žádáme spoluobčany, kteří muže poznají, aby se ozvali na uvedeném oddělení," vyzval jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Znamená to, že do krajského úřadu pronikl zloděj a navíc ještě svědek, kterého nikdo nelegitimoval?

Před časem jsme na této stránce vedli polemiku - dokonce s tehdejším hejtmanem Jiřím Zimolou. Recepční krajského úřadu totiž zásadně trvali na legitimování i návštěvníků veřejného zasedání krajského zastupitelstva z řad občanů a novinářů. Děje se tak dodnes a pouze naše vydavatelství to k nelibosti recepčních neakceptuje - trváme na tom, že zasedání pro veřejnost má být veřejné a volně přístupné. V tom případě jsme ale vícekrát dostali pro vstup do budovy doprovod nebo dohled z řad ochranky, která sedí přímo naproti recepci. Bez karty zaměstnance, zápisu do knihy návštěv nebo propuštění přes turnikety ochrankou do budovy nelze běžně vstoupit.

Jak mohl tak důsledné kontrole proniknout zloděj, to je záhada. Kraj se k otázce, kde se stala chyba, vyjadřovat nechce. Na dotaz přišla od mluvčího Radka Šímy tato odpověď:

"Daná krádež je v současné době předmětem šetření Police České republiky. Z tohoto důvodu není možné poskytovat k této události žádné informace."

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • To se přece ví 

  Reagovat

   

  Že političtí z té budovy dosti kradou. A dělá se to třeba tím stylem, že obyvatelům JČ kraje seberou notnou část veřejné dopravy, čímž zbydou peníze. Ty se pak vykážou na jiné "projekty" na které jsou přes různé přízně, závazky, či vztahy typu "já na tebe něco vím a budu držet tlamu, když dáš" přicuclá jejich konta. GWTR, firmy opravující letiště, předražený nefunkční heliport, olympia park a tak...

  Vloženo 28.11.2018 06:20:37

  • Tomáš 

   Reagovat

    

   Tak hlavně, že ty své chytré řeči píšete pod každý článek o kraji, a to v jakémkoliv médiu, ačkoliv s dopravou nesouvisí. Zkuste se přihlásit na JIKORD nebo na kraj, odborníky jako Vy určitě vezmou všemi deseti. Český národní sport je kritizovat a mluvit nejvíce o tom, o čem nejméně vím. Spousty materiálů je volně dostupných, tak až zase budete chtít být důležitý, zkuste si jich pár projít, jinak jste jen k smíchu:-)

   Vloženo 30.11.2018 19:07:21

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace