Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Den s Lesy ČR

    neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

    Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

  • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

    neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

Zámek Kratochvíle zdobí až do pátku květinové instalace

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

KRATOCHVÍLE – Od soboty 18. května může veřejnost už poosmé obdivovat Kratochvíli u Netolic i s květinovými instalacemi. Začala zde totiž tradiční výstava, která doplňuje expozice a navštívit je možné ji denně od 9.00 do 15.30 hodin do 24. května. Druhou výstavou, která je na zámku také přístupná od soboty, jsou výtvarné práce Ivy Bukačové. Ty tu budou v pavilonu Markéta k vidění do září.

 

Výtvarnice Iva Bukačová učí výtvarnou výchovu na základní škole ve Vodňanech a na Kratochvíli pracovala jako průvodkyně a podílela se tu výtvarně na některých projektech. „Výstava výtvarných děl Ivy Bukačové na zámku Kratochvíle nese název Na cestě a je výsledkem snahy o zachycení příběhů lidí z autorčina nejbližšího okolí, nikoliv však přímo, nýbrž prostřednictvím příběhů jejích jmenných patronů. Na výstavě se tak můžete setkat se svatým Kryštofem, svatým Antonínem nebo svatou Alžbětou," řekl kastelán zámku Vojtěch Troup.

Výstava květinových instalací obvykle láká na Kratochvíli mnoho lidí, aby obdivovali krásy renesance. „Výstavu připravila správa zámku Kratochvíle s pečlivou pomocí předních floristů, zahradnic významných památkových objektů jihočeského kraje – zámku Třeboň, zámku Hluboká, kláštera Zlatá Koruna a zámku Kratochvíle. Cennými zkušenostmi výstavu podpořil přední český florista Slávek Rabušic," řekl Vojtěch Troup. Letos je podle něj výstava trochu jiná, než v letech minulých. „Je jemnější, je čistší a je krásná, jak se to hodí na zámek Kratochvíle."

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace