Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hvězda Betlémská!?

  pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

  Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

 • Pletky s Vlastou

  pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

  Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Zamyšlení k nedělní kávě: Na co musí koukat nevinné děti ve státní televizi

U nás doma televize běží minimálně, většinou je vypnutá. Já se večer, když všichni spí, koukám občas na sport ze záznamu. Manželka, zvlášť když je sama doma, sleduje maďarský kanál (Paprika) o vaření – a musím uznat, že jde o příjemný oddych, hezké prostředí, šťastně vypadající lidi a jídlo vypadá krásně. No a máme malé dítě (4), tak Večerníček nebo nějaká pohádka občas. A z úrovně novodobé dětské tvorby a působení na děti mě jímá hrůza.


Česká státní televize, vybírající od všech občanů televizní daň, vysílá před Večerníčkem "publicistický" pořad pro děti. Zprávičky.
Pomatenost je to samo o sobě, ale kdyby bylo obsahem, že byl Den dětí v Soběslavi ... že budou brzo prázdniny ... že byly děti ze Strakonic na výletě se školkou ... že se v ZOO narodilo slůňátko ... tak jako ještě budiž.
Bohužel jde zčásti o jakousi politiku pro děti. V pátek třeba byla první zpráva, že americký prezident Donald Trump odmítl ekologický Pařížský protokol a ohrozil tak dlouholeté ujednání klimatického panelu, bla bla bla. Neskutečný. Na to má koukat naše Eliška (4) čekající na Krtečka?
Zaprvé pro děti naprosto nepochopitelná informace, neadekvátní jejich věku. Zadruhé podobné zprávy – tu uprchlíci tu tamhléto – tam (jsem přesvědčen) dávají schválně s cílem ideologického působení na děti.
Ve školách to běží již delší dobu dle pokynů ministerstva – jmenuje se to globálně rozvojová témata, a do dětí to tam hustí. Malinké děti to dostanou před spaním z televize.
Přitom jde o věci ryze názorové, kde já jsem třeba nadšený – že americký prezident poslal vykutálené eko-politiky, mazané aktivisty, solární barony a pavědce – do háje. Kdežto jiní občané, věřící těmto doktrínám, jsou zase rozzuření. Proč to má ale někdo za moje peníze – vysílat mým dětem? Nejsme v tom dál, než šel v propagandě bolševik?
Nebude za pár let i navazující Krteček už lehce upravený? Že třeba bude mít kalhoty s kapsami s nápisem Greenpeace nebo Zachraňme planetu, kdežto zlý lišák bude mít žlutý příčesek a Trumpovskou kšiltovku, aby si to děcka tak nějak vryla do hlaviček, kdo je zlý a kdo je hodný. Kdo je pokrokový a kdo nevědecký. Kdo má rád přírodu a kdo jí rád nemá.
Myslíte, že toho někteří lidé nejsou schopní neb ochotní? To se velmi mýlíte!!
Braňme normální svět! Už kvůli těm dětem.

Václav Klaus ml.

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • široko 

  Reagovat

   

  Pane Klaus, naprosto s Vámi souhlasím.
  Je to socanská, sluníčkářská ,židovskobolševická , havlovská propaganda.To vše mají na svědomí USA a jejich pomahači ,je to jejich cíl rozvrátit Evropu, rodinu, finance ,nacpat sem uprchlíky a pak zase s velkou pompou zachránit svět. Hlavně odvrátit pozornost lidí od obrovského dluhu co mají .To je podstata všeho . Dolar je už jen kus papíru. Je z toho jediná cesta ven , válka a USA to velmi dobře ví.Dělají pro to co jen můžou , jen Donald jim teď trochu kazí plány.

  Vloženo 5.6.2017 12:52:44

  • ouzko 

   Reagovat

    

   široko strana tva rodnajo, běž někam s USA. Vy bolševici na ně svedete i druhou světovou válku, kterou vyvolai bolševik Stalin s magorem Hitlerem, kteří chtěli ovládnout svět. Naštěstí na to oba neměli buňky jen haldu zfanatizovaných lidí. Tak to bohužel ve světě chodí odjakživa, že pro pár zlosynů, kteří chtějí vládnout, se lidi mezi sebou mordují. Holt je to nemyslící stádo, byť se honosí vysokým iQ a vzděláním. Chybí jim však to podstatné, sebevědomí, kreativita a selský rozum.

   Vloženo 5.6.2017 15:06:28

  • pravda ? 

   Reagovat

    

   A co to vlastně je ta socanská, sluníčkářská, židovskobolševická a havlovská propaganda? Abychom přesně věděli, čeho se máme bát! A před čím nás "Donald" zachraňuje.

   Vloženo 5.6.2017 15:35:40

 • pravda ? 

  Reagovat

   

  Pane Klausi , čekal jsem nějaký závažný a originální intelektuální postřech. Alu čtu hlavně Vaše a pana otce známé antiekologické názory. Nebo pravdy? To starší lidé vědí, co to byla totalitní propaganda. Jenomže V. Klaus starší u nás zavedl, ke škodě celé země, na dlouho druhý extrém- "neviditelnou ruku trhu", urvi co se dá, a starej se pouze o sebe. Jak vychováváte děti doma, do toho nikomu nic není. Ale od školství a státní televize je prozíravé, že bude přiměřeně děti učit i takové věci, jako že nebudou na světě sami, a že Země není nezničitelná. Ani Trump se na jinou planetu neodstěhuje. Nějak mi ta nedělní káva zhořkla. Možná že se jenom té demokracie bojíte!

  Vloženo 4.6.2017 18:45:31

 • venca 

  Reagovat

   

  Nejsme v tom dál, než šel v propagandě bolševik? Klaus je mladej, takže to nepamatuje. Dál nejsme. Mladí, současně vládnoucí bolševici, kromě toho že (zatím) nevraždí odpůrce, jsou v propagandě i zlodějně úplně stejní jako jejich tátové. On komunismus a levičáctví, nic jiného než okrádání a žití na úkor druhých, není. Však jeho tatík byl s bolševiky také, v Prognosťáku. Tam byli samí komunisté A co jich měl po listopadu v ODS! Češi jsou totiž komunistický a levicový národ, proto si komunisty a levičáky od roku 1947 do vedení státu neustále volí.

  Vloženo 4.6.2017 16:49:10

 • Já Arný 

  Reagovat

   

  Největší pohádky nám vnucují politici, Klsusem počínaje, Srábotkou konče. Kalousek je samostatná kategorie mimoňe.

  Vloženo 4.6.2017 15:41:47

  • arný 

   Reagovat

    

   Jací politikové vládnou je vina těch, kteří je volí. Budou to stejní machři jako vládnoucí politici. Jak se říká, vrána k vráně sedá, že.

   Vloženo 4.6.2017 16:55:10

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No nazdar, vrah káže o morálce. Přitom ODS to tu vše zavedla. Ruku v ruce s ČSSD, TOP 09,KDU-ČSL a komouši.

  Vloženo 4.6.2017 14:24:03

  • veselý 

   Reagovat

    

   S tím vrahem jsi to přehnal. Tvo IQ asi bude hodně pod normou.

   Vloženo 4.6.2017 17:01:13

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace