Kdy a kam

  • Výlov rybníka Markovec

    středa 14.11 - Mladějovice, Žižkova mohyla

  • Tomáš Klus

    středa 14.11 19:00 - Tábor, hotel Palcát

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Zvedněte děti od počítače a ukažte jim Staročeské hry ve Stožci

VOLARSKO/STOŽEC – Šumavská víska Stožec na Volarsku bude hostit další ročník oblíbených Staročeských her. Zejména pro děti přilepené celé dny k počítači, tabletu nebo chytrému telefonu, je to příležitost poznat, jak si hráli ještě jejich prababičky a pradědečkové, když si museli vystačit s tím, co jim nabídla příroda.

 

Staročeské hry se tradičně konají u zdejšího informačního střediska Správy Národního parku Šumava. Lákají rodiny s dětmi ze široka daleka i návštěvníky Šumavy. Jejich začátek je ve čtvrtek 12. července naplánován na 13.00 a trvat by měly zhruba dvě hodiny. Předpověď je přitom velmi příznivá pro podobné aktivity – teploty lehce nad dvaceti stupni a polojasno.

 

A jaké tradiční hry si mohou děti, ale i dospělí, ve čtvrtek vyzkoušet? Především je to cvrnkání kuliček, které přeci jen ještě přežilo v některých rodinách do současnosti. A také je to třeba tlučení špačků, které už pamatuje asi málokdo. A stejně tak točení káči nebo drápky a točení obruče.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace