Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Právě vyšly Jihočeské týdeníky. Co se děje?

Je středa. Od dnešního rána se můžete zastavit pro Táborsko, Strakonicko, Písecké postřehy nebo Milevské noviny. V noci připutovaly z pražské tiskárny a přinášejí čerstvé novinky.

Písecké postřehy byly včera dopoledne u okresního soudu. Pokračovalo tam hlavní líčení s obžalovaným bývalým starostou Ražic a bývalým starostou Písku. Přečtěte si, jak vypovídali svědci. Postřehy dále přinášejí zajímavou anketu mezi řediteli škol - jsou ochotni otevřít školní hřiště po vyučování veřejnosti? Seznamují blíž také s Tomášem Neškodným z Heřmaně, který dostal od hejtmanky letošní Zlatou šupinu za odvahu při záchraně tonoucích. Co se dočtete na sportovních stránkách? Postřehy se ohlížejí za během Kolem Ameriky. Kdo slavil triumf? Nechybí ani bohaté ohlasy od cílové pásky. Fotbalisté Čimelic i Semic jsou ve formě. Sportovní rubrika si všímá, kolik zápasů v řadě už neprohráli. Házenkářky přepsaly historii a je tu i další úspěšný víkend pro baskeťáky. Jak viděl zápasy neporažený trenér Jan Čech a co ho po utkání s Polabím mrzelo?

Týdeník Strakonicko se zaměřil na nechráněné železniční přejezdy. Dočtete se, které dostanou závory a kdy. Představuje také letošní oceněné významné firmy, živnostníky, osobnosti a rodáky Strakonicka a patrioti si určitě nenechají ujít ohlédnutí za padesátiletou dráhou diskžokeje Miloše Zemena, která se minulou sobotu ve velkém stylu slavila. Strakonicko zachytilo i vyznamenání exsenátora Josefa Kalbáče na Pražském hradě. A co naleznete na sportovních stránkách? Kromě obsáhlého zpravodajství z prostředí fotbalových trávníků se například můžete těšit na hodnocení první poloviny podzimu házenkářského klubu HBC Strakonice 1921 a další článek o překonání rekordu v podání plavkyně Elišky Vokaté.

Táborsko se na titulní straně zaměřuje na další stavbu načerno. V Táboře se divoké stavby stávají folklorem, ale když už se načerno přestavuje i budova s kostelem, budí to vášně. Stejně jako sobotní manifestace za zachování Benešových dekretů, na kterou se sjelo 450 lidí. Monitorovala ji policie a Táborsko také - dočtete se, co lidi k Husově soše přivedlo. Sportovní rubrika představí úspěch automobilového závodníka Lukáše Vojáčka na mistrovství Evropy. Extraligoví dorostenci HC Tábor prožili neúspěšný souboj o předposlední místo. Aktéři utkání promluví. Druholigoví hokejisté naopak bez větších problémů porazili letos již podruhé Písek. Dozvíte se i první zprávy k Světovému poháru v cyklokrosu, který hostí Tábor 16. listopadu.

Milevské noviny se vracejí k debatě o protekčním rozdávání parkovacích karet v Milevsku a závěru, který k tomu zastupitelé přijali. Informují také o průlomovém kroku - Milevsko bude mít participativní rozpočet, do rozdělování peněz začnou mluvit občané. Je tu i aktuální zpráva od píseckého soudu, v kauze obžalovaných exstarostů vypovídali jako svědci milevský starosta Ivan Radosta a starosta Bernartic Pavel Souhrada. Co říkali? Sportovní stránky se věnují dalšímu vítězství milevských fotbalistů, naopak hokejisté padli s Veselím nad Lužnicí ve třetí třetině. Co se stalo? O zábavu měli postaráno také žáci HC Milevsko 2010, kteří svůj zápas v Krumlově pro hromadnou bitku ani nedohráli. Ani o to vás neochudíme. V nižších krajských fotbalových souběžích bylo také veselo, hrála se vypjatá derby Bernartic s Kovářovem i Božetic s Chyškami. Nechybí ohlédnutí za rekreační tenisovou ligou.

V Magazínu je dnes příloha Šance s nabídkou pracovních pozic. A také další díl logického náhledu na Staré pověsti české. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace