Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Přeplavali svůj La Manche. Nejlepší seniorští plavci přebírali ceny za své plavecké výkony

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Do druhého ročníku štafetového plavání „Přeplavme svůj La Manche" se během února zapojily kluby Senzačních Seniorů v rámci celé České republiky, mezi nimi například Klub Aktiv či Svaz důchodců z Českých Budějovic. Soutěžily také Lovosice, Pardubice, Liberec, Poděbrady, Louny, Praha Řepy, Poděbrady, Strakonice, Řevnice, Prachatice a další.​ Budějovičtí seniorští plavci se sešli ve čtvrtek 3. března v klubu Horká vana.

Na své setkání pozvali náměstka​ primátora Františka Konečného, který předal ceny třem nejlepším plavkyním. „Uplavat 37 kilometrů za 22 dnů je opravdu úctyhodný výkon," vyzdvihl plavecké úsilí paní Anny Jerhotové. Těsně za ní se umístila Ludmila Hervířová (32 km) a třetí nejdelší vzdálenost uplavala Marie Veselá (24,6 km). Vyhrálo však všech více něž 100 seniorů, kteří v únoru chodili plavat pro své zdraví. Senioři poděkovali panu náměstkovi za poskytnutí výrazné slevy na vstup do bazénu. Mnozí plavci by si jinak každodenní plavání nemohli dovolit. „Tyto a podobné akce pro seniory budeme podporovat", sdělil náměstek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace