Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Přes Dobrovodskou stoku za Ternem a Albertem povede nový most

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Starý most přes Dobrovodskou stoku vystřídá nový. Stavba mostu tvořeného monolitickou železobetonovou deskou rámové konstrukce začne v příštím týdnu, a to v místě stávajícího přemostění Dobrovodské stoky za areálem supermarketů Terno a Albert.

 

Původní most bude demontován a odvezen na skládku. Komunikace na novém mostě je navržena jako jednopruhová obousměrná s šíří vozovky 3,5 metru. Vozovka na obou předpolích mostu bude obnovena a na komunikaci směrem od prodejny Sconto bude zřízen přechod pro chodce. Vlevo ve směru osy mostu je navržen nový chodník šířky 2,5 metru a je veden od nového přechodu na komunikaci od Sconta přes nově budovaný most,“ popisuje náměstek primátora Petr Holický s tím, že jeho funkce se po vybudování nezmění. Stavba bude realizována v příštím týdnu a práce potrvají zhruba 110 kalendářních dnů od převzetí stavby.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace