Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hvězda Betlémská!?

  pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

  Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

 • Pletky s Vlastou

  pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

  Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Přestupní zastávka MHD Nádraží má novou podobu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Začátkem listopadu dokončilo město rekonstrukci a modernizaci přestupní zastávky MHD Nádraží v ulici Nádražní, v úseku mezi Lannovou a Žižkovou třídou. „Hlavním cílem stavby bylo odstranění technicky nevyhovující, zvlněné a popraskané části komunikace – autobusového zálivu v délce 110 metrů a vybudování nového zálivu instalací silničních zastávkových panelů a přechodových desek,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický.

 

Dále došlo k modernizaci zastávkového prostoru pro cestující předlážděním chodníkové plochy, položením signálních pásů pro nevidomé a bezbariérových obrubníků a instalaci nových stojanů pro 12 jízdních kol. „Stavba začala v červnu, rozpočet byl šest milionů korun s DPH a městu byla schválena dotace z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 5,4 milionu korun," doplnil náměstek Holický.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Proč přestupní zastávka? Že se tam přestupuje z vlaku?

  Vloženo 4.12.2019 05:49:21

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To je všechno pěkný, ale co zastávka MHD linky 11 Průmyslová? Tu souběžně s rekonstrukcí Mánesovky, která je už dávno hotová, zrušili, rozkopali vč. přilehlé ulice a asi tři měsíce se na ni ani nesáhlo. Doslova a dopísmene. Na 99,9 % stavební firma vystřílela munici (peníze) na Mánesovce a na tuto zastávku už nezbyly a město další nechce dát. Jiné vysvětlení snad ani nemůže existovat.

  Vloženo 3.12.2019 21:32:20

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace