Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Přípravy na oslavy výročí baráčníků jsou v plném proudu

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

SOBĚSLAV – Obec baráčníků Vitoraz má plné ruce práce. Na konci května pořádá v Soběslavi slavnost ke dvěma výročím. Jednak k 145. výročí založení Českého baráčnictva, jednak k 90 letům trvání obce baráčníků Vitoraz Soběslav. Ve středu 20. března se sešli se starostou Jindřichem Bláhou, co potřebují k zajištění hladkého průběhu oslav. O dva dny později v pátek 22. března je v baráčnické rychtě navštívil senátor Jaroslav Větrovský. Převzal záštitu nad celou akcí.

„K tradicím vůbec a tedy i baráčníkům mám velmi pozitivní vztah, velice si vážím jejich aktivit," sdělil Jaroslav Větrovský. „Pan senátor nás pozval do senátu. Budeme podávat staročeskou poctu: chléb a sůl. Setkání se uskuteční ještě před oslavou výročí. Do Prahy pojede rychtář Václav Kastner a tři tetičky v krojích," uvedla kronikářka Růžena Kastnerová.

Na slavnost v Soběslavi už se přihlásilo 1 120 baráčníků z celých Čech. Na náměstí Republiky bude tančit Českou besedu 20 kolon. Každá kolona je složená z osmi tanečníků a tanečnic. Pomáhat bude Soběslavská chasa mladá, zapojí se informační středisko. Spolupracovat budou sbory dobrovolných hasičů a Správa města Soběslavi. V kulturním domě se uskuteční slavnostní zasedání. Studenti střední řemeslné školy již připravili slámové copy na stoly a v plánu mají ještě květinové aranže.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace